Wpis z mikrobloga

@DartNorbe: tak samo mówi się o ludziach z aspergerem, że kiedyś ich nie było. Otóż byli, tylko odrzuceni przez społeczeństwo jako dziwacy wieszali się na gałęzi jeszcze przez osiemnastką
  • Odpowiedz
@meltdown: To samo mi mówili że kiedyś nie było kompleksu napoleona, a później czytam że był gość który się nazywał napoleon bonaparte :]
  • Odpowiedz
@DartNorbe: z dwa lata temu dowiedziałem się że brat dziadka od strony taty który umarł jak miał 24, nie zmarł na chorobę jak zawsze sie w rodzinie mówiło tylko się zabił. "Zawsze był dziwny". Rok temu dowiedziałem się że brat dziadka od strony mamy też się zabił jak miał 21lat. Niestety kiedyś wolano nie mówić o samobójcach więc wcisakno wszystkim że zmarł na jakąś chorobę...
  • Odpowiedz
@Bragzii:

odrzuceni przez społeczeństwo jako dziwacy wieszali się na gałęzi


No chyba, że urodzili się w bogatej rodzinie, to wtedy nie byli "dziwacy", tylko "ekscentrycy" ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Na przykład taki Newton - wiele wskazuje na to, że był autystyczny. Choćby jego nieprzystosowanie do norm społecznych, bycie prawiczkiem do śmierci albo fakt, że potrafił tak bez reszty poświęcić się swojej pasji - jak to dobrze (dla
  • Odpowiedz
albo fakt, że potrafił tak bez reszty poświęcić się swojej pasji


@Devilus: No tak, ale Newton był przede wszystkim teologiem i biblistą. To go też popchnęło wbrew pozorom w stronę drugiej pasji- fizyki.
  • Odpowiedz
no bo nie było - jak ktoś miał np nietolerancje na gluten to w pewnym momencie umieral i nie przekazywał wadliwych genów.


@pieknylowca: Co do #!$%@? XDD
Nie no nie mogę XDDDDDDDDD

Skoro ludzie z nietolerancją na gluten umierali i nie przekazywali genów, to dlaczego celiakia ciągle istnieje?
  • Odpowiedz
to dlaczego celiakia ciągle istnieje?


@Mandarex: bo to była choroba bogaczy - myślisz że taki biedak miał możliwość rezygnacji ze zbóż? Nie. A taki bogacz - jak jego dziecko nie mogło jeść zbóż to jadło mięsa, sery itd
  • Odpowiedz
Niestety kiedyś wolano nie mówić o samobójcach więc wcisakno wszystkim że zmarł na jakąś chorobę...


@Slejpnir: Przypominam że kiedyś to samobójców nawet nie chowali na cmentarzu często nawet bez trumny, bo nie wolno , bo zgrzeszyli i są gorsi XD Więc nic dziwnego że rodzina mówiła że zmarł na jakąś chorobę.
  • Odpowiedz
@DartNorbe: polecam książkę "Stulecie chirurgów" - rak, depresja itp. towarzyszyły nam od zawsze i różni ludzie próbowali różnych rzeczy żeby go wyciąć lub wyleczyć.
  • Odpowiedz
@pieknylowca Nie wszędzie zboża były podstawą diety biedoty. Na stepach ludzie jedli głównie mięso ewentualnie jakieś stepowe rośliny, w wyspiarskich krajach jedli to co pozyskali z morza.
  • Odpowiedz
@Bragzii: mój dziadek po nagłej śmierci mojej babci czekał tylko aż córki skończą 18 lat i chwile po tym poszedł do lasu się powiesić, 8 #!$%@? lat czekał na dzień w którym się powiesi, nigdy ich nie poznałem i gdzieś dopiero jak miałem 12 lat rodzice mi wytłumaczyli dlaczego na cmentarzu nie ma normalnego nagrobka jak babcia czy chociażby groby obok - pieprzone kościelne ścierwa kazały się cieszyć mojej matce że
  • Odpowiedz