Wpis z mikrobloga

BTW myślałem ze programiści w UK zarabiają więcej.


@DrGreen_2: Programiści w UK generalnie zarabiają podobnie jak reszta specjalistów, którzy często mają lepsze perspektywy rozwoju zawodowego (np. inżynierowie budownictwa zrzeszeni w Institution of Civil Engineering). Wyjątkiem jest sektor fintech w Londynie. Jednym z powodów przeciętnych zarobków jest duża konkurencja z Indii, Filipin oraz Polski, Ukrainy i innych krajów europejskich.
  • Odpowiedz
  • 6
@programista15cm: £400 przed podatkiem. Nie można porównywać dniówki kontraktowca którego można #!$%@?ć z dnia na dzień do salary na umowie o prace z pakietem akcji, ze skladkami do emerytury, zdrowotnymi, prywatna opieka zdrowotna no i przynajmniej polroczna wyplata gdyby mieli cie zwolnic. Pewnie ze moglbym wskoczyc na kontrakty i większą doraźnie kasę, znam PMa który ma 1K stawkę dzienną, ale narazie jeszcze potrzebuje stabilności ;)
  • Odpowiedz
  • 4
@DrGreen_2: W Londynie seniorzy tak. Generalnie senior .net czy java okolo 65-90. Ja w startupie siedze rozwojowym więc nie liczę na razie na górne widełki. Jak to wypali i sprzedamy biznes lub jeśli będzie IPO to będzie zastrzyk 500K - 1mln z akcji w ciągu następnych 2-5 lat.. Stwierdziłem że warto zaryzykować.
  • Odpowiedz