Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Profil pacjenta:

- wiek: 40
- waga: 72 (redukcja z 85 od 1.03.2023 do 1.09.2023)
- 3x tyg. FBW lajtowo
- 3x tyg. bieganie 10 km
- nie wiem czy istotne: co 2 miesiące donacja krwi pełnej (ostatnio 6.09.2023), wyniki morfologii zawsze w środku normy.

Chciałem sobie wskoczyć na lekki cykl na cypio solo na sezon jesień-zima, a jako że od dawna nic nie leciało, to zacząłem od badań. I tu zdziwienie:

- Testosteron 390,00 ng/dl (ref. 249 - 836)
- Estradiol < 10 pg/ml (ref.11 - 44)

Powtórzyłem badanie estradiolu po 3 dniach, wynik bez zmian poniżej dolnej granicy. Nie odczuwam typowych objawów niskiego estro, może trochę stawy trzeszczą i już się nie chce z żoną codziennie, ale tak to laga dyga, więc myślałem że to kwestia wieku. No i teraz pytanie - co robić, jak żyć? Dalej diagnozować, czy kłuć dupę i zobaczyć co będzie?

#mirkokoksy #mikrokoksy #silownia #sterydy



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: RamtamtamSi
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 6
✨️ Autor wpisu (OP): @hadwao93 mogę pójść, do lekarza, ale zastanawiam się czy przy braku dolegliwości płacić za wizytę i badania 1k żeby się dowiedzieć, że "Pan tak już ma"...

@Kasahara Może tak być. Ostatnie 2 lata to test ~450-500 a estro 12-18 w tych samych zakresach. Dawno temu przypadkiem wyzerowałem estro i faktycznie to była męka, ale na co dzień mimo takiego wyniku czuję się normalnie.
Tylko teraz pytanie: bić
A to masz w końcu estro <10 czy 12-18?.
Bo jak mniej niż <10 to zainteresowałbym się czułym testem na estro.
Ale jak 12-18 i się dobrze czujesz to wszystko jest w porządku.

O BF% pytałem bo przy bardzo niskich % to estro rzeczywiście może być niskie. (Z racji że aromatyzacja głównie zachodzi w tkance tłuszczowej)