Wpis z mikrobloga

@pan-bartolomeu-dias: wolny bieg jest zbędny. Wystarczy porządnie wbić podpórki i dać luźno hamulec, w ostateczności tylną podórke wyposażyć w uchwyt One Way np od prologica i nawet amur Ci tego nie ruszy, ja sobie popuszczam hamulec na 1/3 bo wole żeby miały ciężko wybierać, reszta to sztywne trzymanie wędki przez podpórki.
@bezi niby tak i parę razy tak już robiłem, ale wydaje mi się że wolny bieg będzie wygodniejszy niż ciągłe regulowanie hamulca. A nie zawsze jest możliwość prawidłowego wbicia podpórek, zakup lepszego stojaka jest zaplanowany na przyszły sezon.
@bezi docelowo będzie właśnie rodpod na przyszły sezon, zdarza się łowić z pomostów lub na gliniankach gdzie wbicie podpórki bywa niemożliwe. Poza tym w przyszłym sezonie chce trochę bardziej pobawić się w karpie, więc będzie też druga wędka. Ceymar dużo lepszy niż carbonite baitfeeder cbbf albo xp? Są jakiekolwiek różnice w tej cenie?
@pan-bartolomeu-dias: ten lepszy carbonite jest za 135 + . Ceymar za 155 zł.
O Ceymarze dużo można usłyszeć pozytywów, o carbonite z reszta też.

Ja posiadam ich konkurencje tzn robinsona method runner - i nie do końca jestem zadowolony, zwłaszcza z klipsu, który jest tragicznie wykończony, trzeba go za każdym razem podważać/odginać, więc na przyszły sezon wymieniam go na gumowy.
z minusów robinsona również często żyłka łatwo wchodzi pod szpule co