Wpis z mikrobloga

Właśnie skończyła się rekrutacja na #umcs i zaczyna się cyrk od nowa. Dostałem się na studia 2 stopnia. Oczywiście, pomimo że na tej uczelni się uczyłem i broniłem muszę dostarczyć dokumenty które ta sama uczelnia mi wydała 2 miesiące temu. W IRK pod tą informacją jest link do "zobacz więcej" gdzie daty są do studiów 1 stopnia i w wymaganych dokumentach np. świadectwo maturalne. Okej, pewnie poszli na łatwiznę, trzeba samemu poszukać. Szukam szukam, i coż za zaskocznie- dokumenty które odebrałem widnieją na liście tych do dostarczenia. Ale dobra, co prawda dali tylko 2 dni na dostarczenie, ale żeby po raz kolejny nie jechać kilkaset km w te i we wte może przynajmniej mogę wysłać papiery pocztą? Oczywiście że mogę, o ile mam potwierdzenie notarialne że kserokopia jest zgodna z oryginałem XD. Oczywiście cwaniaki z biura rekrutacji kończą robotę o 14, a wyniki są o 15, bo jeszcze jakiś #!$%@? by zadzwonił o coś zapytać. Więc jutro biurokratyczny trip do Lublina, dać im to co mi dali, ewentualnie mogę zapłacić pewnie tyle co wyjdzie mi ta podróż dla notariusza i wysłać pocztą. System edukacji wyższej to tragedia, #!$%@? w tym kraju firmę możesz otworzyć przez internet, bez wizyt w urzędach, a musisz jeździć i osobiście składać papiery na studia na uczelnie będąc jej absolwentem. Nie wiem czytylko umcs podtrzymuje takie komunistyczne tradycje czy mirki na innych uczelniach też was tak ganiali przy rekrutacji?

#lublin #studia #studbaza #nauka #edukacja #polska #zalesie
  • 4
  • 0
@elektryczny_mariusz bo strona systemu rekrutacji, gdzie pisze czy się zakwalifikowałeś czy nie, daje tego linka, tylko że to dotyczy studiów 1 stopnia. Po prostu nie chciało się komuś zmieniać dla 2 stopnia, zdolne studenty same se poszukają :) musiałem przegrzebywać stronę umcs co jest wymagane a co nie. Po prostu uczelnia leje na studenciaków, jak chcesz łaskawie u nas studiować to se sam wszystko ogarnij, my ci damy 2 dni na dostarczenie