Wpis z mikrobloga

@MlodySayten radca prawny / adwokat a nie jakieś pseudofirmy, które biorą horrendalne prowizje, a na koniec za nic nie odpowiadają, więc jak odjebia maniane i przegrasz przez ich błędy to twój problem, a nawet jak coś wyciągną i ci nie wypłaca to tez twoj problem i kolejny proces, o ile wcześniej się nie zawiną i nawet nie będzie kogo pozwać, u A/RP masz odpowiedzialność zawodowa, obowiązkowe polisy OC za błędu itp.
  • Odpowiedz
@Matti92: No tak, tylko zależy czy mówimy o szkodzie za 2 czy 200 tysięcy :D bo jednak przy pewnych kwotach nie opłaci się brać prawnika który bierze stałą stawkę :)
  • Odpowiedz
@sayanek w większości kancelarii przeważają jednak sprawy za parę - parenascie tys. a nie parędziesiąt - paręset. Zależy co autor oczekuje i co ma po swojej stronie, bo cała sprawa może się skończyć np na jednym piśmie za 2 stówy, a może na procesie, który jest tego nie wart biorąc pod uwagę wartość sporu czas i kosztym. Firma odszkodowawcza tym bardziej mu nie weźmie sprawy sądowej, bo robią masówki ale w procesy
  • Odpowiedz
@sayanek na razie to koledze się tylko wydaje że mu dali za mało i nawet nie wiemy ile to jest za mało i na czym to za mało opiera, generalnie jak ktoś chce po prostu mieć dobrze naprawione to nie wiem po co w ogóle się w naprawę gotówkowa bawić
  • Odpowiedz
@Matti92: To samo zawsze mówię, wybrać naprawę bezgotówkową i sprawa załatwiona, łącznie z autem zastępczym na czas naprawy. To rozwiązanie dotyczy wszystkich ubezpieczeń majątkowych nie tylko samochodów, po szkodzie na domu/mieszkaniu też możesz naprawiać na fakturach i firmy płacą bez problemów (przynajmniej te normalne, nie mówię o wynalazkach z sieci ,,byleby taniej").
  • Odpowiedz
@MlodySayten: Możesz wynająć swojego rzeczoznawcę który oszacuje szkodę i wartość pojazdu przed szkoda.
Możesz oddać do ASO na naprawę bezgotówkową.

Ogólnie uważaj na sytuację gdy wycena naprawy przewyższy wartość pojazdu.
Jak widzę, nie wspomniałeś nic o szkodzie całkowitej więc pewnie za uszkodzenia warte np. 8k, chcą Ci teraz wypłacić 1k? ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡
  • Odpowiedz
@MlodySayten: masz lepiej niż ja bo ostatnio wychodziłem ze szkody całkowitej ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
Ale z tego co opisujesz to ASO może dojść z wyceną ponad 16k?

W takim razie na twoim miejscu może warto brać wariant "fakturowy" naprawy. Czyli dostaniesz kasę z wyceny i sobie naprawiasz jak chcesz.

Twoim celem
  • Odpowiedz
@MlodySayten: Hej, sry za używanie nie do końca poprawnych określeń.
https://www.ubezpieczeniaonline.pl/komunikacyjne/faq/rozliczenie-szkody-czym-sie-rozni-wariant-serwisowy-od-wariantu-kosztorysowego/120.html

Bazując na tym, chodziło mi o wariant "Wariant kosztorysowy (gotówkowy), tzw. „na wycenę”".
Czyli przygotowujesz odwołanie od ich wyceny naprawy powołując się na wycenę niezależnego rzeczoznawcy.
Google: "odwołanie od kosztorysu ubezpieczyciela".

Jeśli masz tą wycenę to zobacz czy może zrobili ją na zamiennikach (jak masz teraz oryginał to nie mogą tego robić), czy może dali tam coś w stylu: zderzak
  • Odpowiedz