Wpis z mikrobloga

#gry #theorder1886 #playstation #ps4 #ps5

Ukończyłem wczoraj „The Order: 1886”. Prawie 10letnia gra, a wciąga jak odkurzacz ustawiony na maksymalne obroty. Przyjemny system strzelania, intrygująca fabuła (bez szału, ale jeden plot twist zaskoczył), niesamowity klimat Londynu XIX wieku w wersji punkowej. I oczywiście filmowość, gwarantowana przez filtr, pracę kamery i rozmiar ekranu. Cieszy różnorodność broni i wykorzystanych pomysłów. Niektóre narzędzia, takie jak np. wytrych, to małe arcydzieła. Otwieranie nimi drzwi stanowi sztukę. To wszystko składa się na bardzo przyjemne 9 godzin rozgrywki. Jestem tym bardziej zadowolony, gdyż recenzje, które przywołuję z pamięci, były raczej nieprzychylne temu tytułowi na premierę. Miłe zaskoczenie.
MPTW - #gry #theorder1886 #playstation #ps4 #ps5 

Ukończyłem wczoraj „The Order: 188...

źródło: Zdjęcie z biblioteki

Pobierz
  • 17
  • Odpowiedz
@MPTW: ja byłem bardzo zadowolony do momentu rozkręcenia się fabuły. Okazało się wtedy, że to koniec gry :|
To było naprawdę rozczarowujące bo miałem wrażenie, że dopiero w tym momencie to się rozkręci na dobre.
  • Odpowiedz
@MPTW używane po 50 zł, chyba kupię bo ps4 mam od niedawna i nadrabiam zaległości. Teraz ogrywam Ghost Recona Breakpoint na platyne, później chciałem Wiedźmina 3 ale może w to zagram
  • Odpowiedz
@MPTW: Głównym zarzutem z tego co pamiętam było to, że gra była liniowym quick time eventem co było oczywiście nieprawdą. Było to oczywiście związane z tym, że ósma generacja miała się kojarzyć z openworldem. The order przyjęło baty także za to, że przy pełnej kwocie gry, rozgrywka była na kilka godzin. Po czasie każdy kto zagrał to raczej dobrze wspomina, a szczególnie ci, którzy kupili grę za 1/5 ceny ;)
  • Odpowiedz
@Lord_Mefisto: No i jeszcze dochodzi fakt, że obiecywali super fajne walki z wilkołakami, a okazał się tylko kolejnym shooterem jakich wiele gdzie strzela się zza osłony do szaro-brązowych ludzików w szaro-brązowym środowisku.

Chociaż przynajmniej gra ładna była :)
  • Odpowiedz
@Berkel_88: Kupiłem sobie ostatnio Breakpoint. W stosunku do Wildlands (które było dość przeciętne, ale przyjemne) to jeden krok do przodu, dwa wstecz. Żałuję zakupu.
  • Odpowiedz
  • 0
@ejenes na Olx patrz. Kupiłem za 25 ziko xD
@impact18 w sumie dla mnie fabuła się domyka w odpowiednim momencie, ale widać, że było robione miejsce na kontynuację. Może jeszcze do tego wrócą, bo przeniesienie fabuły np. do Indii byłoby strzałem w 10. Nie kojarzę dużych produkcji tam ulokowanych. @ChochlikLucek Grafika ładna i dzisiaj. Styl, który wybrali twórcy, dobrze maskuje niedoskonałości.
  • Odpowiedz
  • 0
@MPTW: fajna z ciekawą fabułą i rozgrywką, szkoda że tak bardzo krótka. Chętnie zobaczyłbym kontynuację.
  • Odpowiedz
@Zeugma Kiedy pierwszy raz zagrałem w Breakpoint to zrobiło na mnie duże wrażenie bo miałem długą przerwę w graniu i grałem na pożyczonej od kolegi ps4 i nabiłem mu platyne. Później kupiłem ps4pro i po 1.5 roku zagrałem pierwszy raz w Wildlands. Wildlands bardzo fajne, jedynie wkurzało mnie to zdobywanie zasobów i szkoda, że wycięli motyw z Predatorem. W Breakpoint mierna fabuła, a na plus świat i drony.
  • Odpowiedz
@Berkel_88: Zgadzam się co do fabuły w Breakpoint, jest aż żenująco słaba, a oczekiwania miałem niskie. Generalnie sam gameplay jest ok, momentami nawet lepszy od Breakpointa, ale jest dużo irytujących drobiazgów, przez co nie czuć żeby to był upgrade względem poprzedniej części wart zapłacenia pieniędzy. No i Wildlands ma absolutnie tragiczny UI.
  • Odpowiedz
@Zeugma przechodzę teraz 2 raz dla platyny na swoje konto i napisze szczerze, że mimo jaka jest to nawet z przyjemnością w nią gram ale tez chce ja jak najszybciej skończyć i zagrać w cos nowego. A obie gry pożyczone od znajomego takze n
  • Odpowiedz