Wpis z mikrobloga

#fotel #fotele #pracait

Błagam, polećcie fotel do pracy. Wzrost ok. 192 cm. Budżet do 6k, ale jeżeli mogę do czegoś sensownego dopłacić to też chętnie się zapoznam.

Na chwilę obecną mam Nowy Styl Xilium ze wszystkimi bajerami, x-move i zagłówkiem za 4,5k i owszem - jest bardzo wygodny, ale niestety zwracam, bo mechanizm zepsuł się już czwarty raz, a fotel ma lekko ponad rok. Miałem już też jeden z największych DX-Racerów, Markusa i Jarvfjallet.

Zależy mi, by miał regulowane oparcie (wychylenie, wysokość) i zagłówek regulowany w co najmniej 3 płaszczyznach (wysokość, głębokość, nachylenie zagłówka).

Ktoś coś?
  • 12
@obar Chyba najlepiej samemu sprawdzić przed zakupem. Poszukaj jakiś salonów z meblami biurowymi, posiedzisz i potestujesz co do ciebie pasuje, a jak salon będzie dobry to mogą mieć dedykowaną osobę od foteli która dopasuje coś pod twój wzrost, wagę i zwyrodnienia.
polećcie fotel do pracy


@obar: Foteli nie da się polecić (każdy ma inne wymiary, proporcje i wymagania) - trzeba je po prostu przymierzać (szczególnie przy niestandardowym wzroście).

W tym budżecie możesz przymierzyć np.:
- Kinnarps - 9000, Capella, Plus;
- RH - Logic 220;
- Herman Miller - Aeron (size C).
via Wykop
  • 0
@gobber: @armt:
Mierzenie to oczywista sprawa. Chodzi mi o polecenie modeli, których wysokie osoby używają i są zadowolone. Po salonach będę jeździł jak już zrobię sobie listę foteli do sprawdzenia. Póki co moimi faworytami są HM Aeron C z zagłówkiem i Kinnarps 9000 - na pewno sprawdzę te dwa.
Chodzi mi o polecenie modeli, których wysokie osoby używają i są zadowolone.


@obar: Dla wysokich powinny być dobre modele spełniające wymogi holenderskiej normy NPR 1813 - która została opracowana dla ich wyższego społeczeństwa (95cM - 195,9cm), np.:
- Nowy Styl (Rohde & Grahl) - Xilium, Xenium;
- RH - New Logic 200, New Logic 220, Logic 300, Logic 400;
- BMA Ergonomics - Axia 2 NPR;
- Giroflex - 353 NPR;
via Wykop
  • 0
@armt: Dzięki za wyczerpującą odpowiedź. Póki co za Nowy Styl podziękuję, ale resztę na pewno sprawdzę. Nowy Styl Xilium ze wszystkimi bajerami właśnie przed chwilą zwróciłem kurierowi, bo zepsuł się czwarty raz w ciągu ok. roku. Zależy mi też na trwałości przy pracy po 8 h dziennie.
Widać jestem za ciężki na byle co ¯\(ツ)/¯
Nowy Styl Xilium ze wszystkimi bajerami właśnie przed chwilą zwróciłem kurierowi, bo zepsuł się czwarty raz w ciągu ok. roku.


@obar: Tak z ciekawości, który miałeś mechanizm (czy był to SI-ST oparty na cięgnach)?