Wpis z mikrobloga

Pierwszy raz od dawna widzę kiełbasę bez zje****go AZOTYNU SODU.
Dosłownie teraz prawie każda kiełba i każda wędlina nawet ta lepsza po 80zł za kg, posiada ten gównainy dodatek.

Tutaj jak widać można i bez tego. Cenowo też spoko bo wychodzi 12,99zł czyli jakies ponad 30zl za kg.

Ogólnie to muszę unikać tego dodatku, bo przez niego mnie wypryszcza i to już kilk godzin po zjedzeniu. No trudno, chyba trzeba samemu zacząć robić kiełby xD ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#biedronka #jedzenie #gotowanie #gotujzwykopem #dieta
Pobierz Damianowski - Pierwszy raz od dawna widzę kiełbasę bez zje****go AZOTYNU SODU.
Dosłow...
źródło: bezazotynu
  • 6
Ale producent na pewno się ucieszył że doplaciles do droższej kiełbasy.


@LazyInitializationException: cena praktycznie taka sama :)

azotyn sodu jest nieszkodliwy w ilościach spożywanych z jedzeniem


@LazyInitializationException: może gdyby dawali go mało to tak, ale żaden producent nie podaje nawet ile wale tego gówna

szkodliwością pożywienia to nie powinieneś w ogóle jeść przetworzonego mięsa


@LazyInitializationException: wiem i staram się unikać, ale czasem są dni że nie chce mi się
azotyn sodu


@Damianowski: Wędliny to nie główne źródło azotynów, jakby się mogło wydawać. Większość azotynów w naszej diecie pochodzi z warzyw uprawianych na skalę przemysłową. Dostają się one do warzyw przez nadmierne stosowanie nawozów azotowych. Ciekawostką jest, że azotyny z wędlin i innych przetworów mięsnych stanowią zaledwie kilkanaście procent wszystkich azotynów, które spożywamy.