Wpis z mikrobloga

@Majkel2008: a jaka to porzadna, gralem w final fantasy 7 na ps1 i jakos niesmak pozostal. Teraz probowalem One Piece Odyssey i tez po 10h mi sie znudzilo. Taki Baldur 3 czy obie czesci Divinity elegancko mi podeszly. Kwestia gustu, statyczne walki z zrzucaniem czarow nie dla mnie.
@MonkeyDBeer: FF7 ma okrutnie słaby system walki. Przez większość czasu spamujesz jeden guzik, a losowe walki odbierają smak życia. Ta gra była popularna przez to, że miała (jak na tamte czasy) niesamowitą grafikę i "filmową" fabułę. Ale wymienianie jej na szczytach list najlepszych w historii to w 100% nostalgia.

A jak włączyłeś grę na licencji kreskówki to się nie dziw, że jest słaba. Grałeś kiedyś w jakąkolwiek dobrą grę na licencji
@Majkel2008: W ff tactics gralem, tactics ogre niemalze to samo i fakt, tactics byl swietny. Tylko to juz jest inna troche walka niz stanie w miejscu i atak w wyznaczonego przeciwnika. Tam juz sie chodzilo po planszy co przekladalo sie na lepsze planowanie, niz bezmyslne wciskanie guzikow. A zawsze z tym kojarzylem jrpg, byzmyslna, nieruchoma walka xd taki troche ignorant ze mnie.
@MonkeyDBeer: jak chcesz takie z "nieruchomą" walką to z mojej listy masz Personę 5 i Pokemon HGSS. W obu przypadkach nie ma w nich bezmyślnego klikania ataku i trzeba myśleć. Persona jest trudniejsza i ma bardzo dużo dialogów i wyborów. Bardziej skupia się na relacji między postaciami z drużyny. Natomiast pokemony to chyba każdy zna. HGSS jest powszechnie uznawany za najlepszy w serii.