Wpis z mikrobloga

#kiciochpyta #sluchawki #audio #elektronika
Postanowiłam, że kupie sobie jakieś porządne słuchawki i utknełam w martwym punkcie... wiec moze ktos z mireczkow mial podobny problem i mi pomoze!
Główny wymóg to taki że dokanałowe (taka gumeczka na koncu, czy zweżenie) odpada. Również odpadaja nauszne, po 5 min bola mnie uszy i nie wytrzymuje w nich dlugo..
W wokolo usznych mam wrazenie ze ucho sie za to strasznie poci, plus ciut za mocno wygluszaja halasy zewnetrzne..
No i jak widac zostaja mi male douszne pchełki ktore no jakosciowo juz sa gorsze :/
  • 19
  • Odpowiedz
@Sheta: nigdy nie mogłem używać dokanałowych słuchawek bo uszy mi się pociły na taką skalę, że za czasów początku takich słuchawek brałem najtańsze bo po kilku tygodniach przestawały działać a o komforcie mogłem zapomnieć. Airpods pro 1/2 mają wentylację a w 2 wprowadzili dodatkowy rozmiar gumek, do wcześniejszych S M L dodając XS. W sensie nie czujesz totalnego odcięcia mechanicznego od świata zewnętrznego aż do momentu włączenia redukcji szumów, która
  • Odpowiedz
@Przemasu: Koss Porta Pro są spoko, tylko ten pałąk jest dziwny. Włosy potrafiły się wplątać i przy ściąganiu słuchawek dziadyga wyrywał mi je (jak miałem długie włosy).

KSC75 też są spoko, tylko ten kabel i kątowy Jack są dość słabym rozwiązaniem. Ale recabling jest dość prosty.

@Sheta: Szukasz słuchawek otwartych mobilnych czy pełnowymiarowych? Do czego docelowo będziesz podłączała słuchawki?
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
@LisiaRumba szukam sluchawek co sa wygodne do autobusu jak i do grania na steam deck w domu. Na pc/konsoli wole jednak glosnikow uzywac, choc jakbym sie przekonala do sluchawek to moze moze.. poki co niestety zadne do mnie nie przemowily bo po pol godzinie mnie wszystko boli..
  • Odpowiedz
@Sheta JBL Vibe 3000 polecam. Porta Pro mają lipny pałąk. Ściska mi głowę, włosy wyrywa. No i jakość taka se tak na prawdę. JBL są niestety nas BT, ale cudownie wygodne.
  • Odpowiedz
@Sheta: Dobra, to konkretniej - jakiś konkretny budżet masz pod to rozplanowany?

Generalnie w świecie audio przyjmuje się, że jeżeli słuchawki są bezprzewodowe to są albo dokanałowe, albo w 99% mają konstrukcję zamkniętą. Swego czasu było kilka fajnych modeli małych przewodowych słuchawek, np. iGrado, Sennheiser PX100.

Jak masz budżet to mogę zaproponować ATH-M50xBT2 i dokupienie do nich welurowych padów - przykładowo takich. Tym oto sposobem zyskujesz +10 punktów na komforcie. Warto odnotować, że profil dźwiękowy może się trochę zmienić, bo zmienia się też odległość uszu od przetwornika i ciśnienie akustyczne. Może ucierpieć bas odrobinę, ale z tego
  • Odpowiedz
W wokolo usznych mam wrazenie ze ucho sie za to strasznie poci, plus ciut za mocno wygluszaja halasy zewnetrzne..


@Sheta: spróbuj wokółuszne otwarte a nie zamknięte
  • Odpowiedz