Wpis z mikrobloga

Hej, czy poznaliście w swojej karierze kogoś, kto z bycia devem przeszedł od razu na jakieś nietechniczne/mniej techniczne stanowisko (bez znaczącej obniżki pensji)?
Jeśli tak, to jakie, wymagało to kupy szczęścia?
Fullstackuje 6 lat i chciałbym pójść już w stronę czegoś bardziej biznesowego, ale gdzie jednocześnie ten mój background techniczny byłby mile widziany.
Ktoś, coś? ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#pracait #programowanie
  • 9
  • Odpowiedz
Hej, czy poznaliście w swojej karierze kogoś, kto z bycia devem przeszedł od razu na jakieś nietechniczne/mniej techniczne stanowisko (bez znaczącej obniżki pensji)?


@kutarate: Nie wiem czy o to Ci chodzi, ale całkiem sporo ludzi zakłada własne firmy.
Tylko nie mylić z "przejściem na B2B", a takim prawdziwym założeniem własnej firmy, zatrudnieniem ludzi i zarządzeniem nimi.
Podobnie przejście na ścieżkę managerską w korpo zazwyczaj wiąże się (i powinno) z porzuceniem developerki.
  • Odpowiedz
@Saly nigdy nie słyszałem żeby ogarnięty dev poszedł na scrum mastera, chyba ze jakieś juniory co helo worlda ledwo sklecą
  • Odpowiedz
@bb89: generalnie tak. Ale nie powiedziałbym, że tacy ludzie są nieogarnięci dlatego, że są debilami (choć pewnie i tak też jest w niektórych przypadkach) tylko dlatego, że wolą pracę związaną z ludźmi niż typowo nerdowskie rozwiązywanie problemów
  • Odpowiedz