Wpis z mikrobloga

Mirki z #elektronika widziałem przed chwilą jakiś post hindusa co zrobił generator z łożyska, silnika DC i magnesów neodymowych. Generalnie cały ruch opierał się o odpychanie ich od siebie. Podpiął żarówkę i patrzcie państwo, problemy świata rozwiązane. Z założenia wiem że nie wolno im ufać, chciałbym się dowiedzieć dlaczego to nie ma racji bytu i dlaczego generatory w elektrowniach jednak są osadzone na turbinie a nie na hinduskich magnesach perpetuum mobile ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 7
post hindusa co zrobił generator z łożyska, silnika DC i magnesów neodymowych.


@wafel93: przerost formy nad treścią. Tu masz o wiele prostszą metodę, sprowadzającą się w sumie do tej samej zasady działania, co z tymi magnesami. 100% pewny sposób, cały dom u mnie na tym działa, no mówię ci!
Jarek_P - > post hindusa co zrobił generator z łożyska, silnika DC i magnesów neodymo...
@wafel93: Ludzie próbują zbudować perpetuum mobile od wieków. Nie da się, i tyle. O różnych konstrukcjach możesz poczytać w "Zajmującej fizyce" Perelmana. Współcześnie mamy dostęp do silnych magnesów neodymowych i niektórzy myślą, że jak coś silnie przyciąga, to może wykonać pracę, i pozyskać z tego energię. Nie da się, i tyle.