Wpis z mikrobloga

@Aquamen: no a jak mają się zgadzać w sprawach historycznych jeżeli ich uczą inaczej.

Kiedyś rozmawiałem z jednym Rosjaninem i głównie wypominał że Polacy nie wiedzą o "Planie Marshalla" który zafundował ZSRR Polsce i że oni Polsce pomagali a my tego nie pamiętamy.

Jaka jest Polska racja chyba nie muszę pisać

Ale historię też tworzyli komuniści i rządy. Ja bym oto nie winił zwykłych Rosjan.
@MurLand: z ruskiem, białorusinem ani ukraińcem co do historii nigdy się nie dogadasz. Mogę powiedzieć z własnych doznań irl. To samo tyczy się obecnej wojny na Ukrainie. Także jak siadasz z którymś z tych narodów to lepiej na samym początku sobie zaznaczyć na jakie tematy nie rozmawiamy. A tak to jak w każdym kraju są ludzie i są k#rwy. Rosja pod tym względem nie różni się od innych narodów świata tbh.
Jesteśmy tak samo winni przez nasza rusofobie.


@MurLand: My zaatakowaliśmy sąsiedni kraj? Rusofobia to rzecz zmyślona przez ruską propagandę. Nie szkalujemy rosjan przeciwnych wojnie.

Zamiast nienawidzić ich władze to szkalujemy zwykłych Rosjan.


@MurLand: a kto ma tę władzę tam zmienić? Kto za nią odpowiada? My nienawidzimy ich władzę, ale to władza państwa rosyjskiego - czyli wszystkich rosjan.
a Twoja władza to PiS.


@MurLand: tak to jest moja władza i muszę się za nią wstydzić i odpowiadać jak coś nawywijają. Musiałem też tłumaczyć kolegom w pracy o ch#j chodzi z Żydami i innymi tematami, które się niosły po UE.

Tylko, że u nas w jako takie są wolne wybory u nich nie bardzo.


@MurLand: a czyja to wina? ZSRR upadł dawno temu, a czy ci się to podoba,
Zamiast nienawidzić ich władze to szkalujemy zwykłych Rosjan.


@MurLand: Ci "zwykli Rosjanie" w większości popierają taką a nie inną władzę i chociażby są dumni z tego, że napadli na Ukrainę. Lubią też wygadywać takie bzdury, że oni nas uratowali i wyzwolili od nazizmu, a my ich nienawidzimy tylko dlatego, że USA nam tak kazało. Albo wierzą, że zbrodnia katyńska to Niemcy. Chwalą też Stalina i wzdychają do potęgi ZSRR.

Dalej więc
@missioncritical: @nostalgiwolf wątpię żeby ktoś taki ograniczony zrozumiał co mam na myśli więc nie będę się rozpisywal.

ZSRR upadło ale poziom indoktrynacji i terroru tam był znacznie wyższy niz w Polsce. Ten system i propaganda zmienil ludzi na dekady i po teoretycznej chwili wolności znowu mają to samo. Tu nie pomoże nawet wolny dostęp do internetu, którego i tak nie ma. Wiesz jaka jest cenzura na takich stronach jak pikabu?

Także
@MurLand: straszne głupoty opowiadasz. Od razu próbujesz dyskredytować oponentów. Jak bym Sołowiowa słuchał. Nikt poza rosjanami nie jest odpowiedzialny za ich państwo. Dopóki wierzą, że mają rację w tym co robią, dopóty nic się nie zmieni. Jedynym sposobem by im pokazać, że są w błędzie jest ich ostracyzm.

Nikt nie odczłowiecza Rosjan jako narodu. Odczłowieczamy ludzi, którzy godzą się na mordowanie niewinnych obywateli sąsiedniego państwa. To nie ukraińska propaganda - to