Wpis z mikrobloga

710 941 + 35 + 29 + 12 + 8 + 200 + 31 + 49 + 20 + 14 + 20 + 59 + 43 + 74 + 26 = 711 561

Z Mazowsza na Podlasie i inne wycieczki

W ostatniej fazie lata postanowiłem wybrać się w dłuższą wycieczkę na Podlasie przez: Węgrów (2), Sokołów Podl. (3), Drohiczyn i Siemiatycze. Jadąc w okolicy tych dwóch ostatnich miast trochę zaskoczyły (jak na obszary nizinne) pagórkowate tereny wraz z ładnymi krajobrazami obserwowanymi ze szczytów wzniesień, jak i z dolin nad Bugiem (4).
Trasa przebiegała głównie nocną porą, by znaleźć się po kilku godzinach wczesnym rankiem w sąsiednim województwie. Powrót spalinowym, aczkolwiek nowym pociągiem tzw. Czeremszakiem linią kolejową nr 31 ze stacji Nurzec (5), której tereny przeszły rewitalizację. W komentarzu zamieszczę porównanie sprzed i po zmianie wyglądu dworca.
Znacznie mniejszą wycieczkę podjąłem ścieżkami wzdłuż Kanału Wawerskiego, przejeżdżając przez dzielnicę Stara Miłosna (6) - (8). Sieć dróg rowerowych jest tam w miarę dobra ale widziałbym tam większy potencjał gdyby powstała jedna nitka właśnie wzdłuż kanału.
Z mniejszych dystansów, wybrałem się po raz kolejny do Malcanowa (14) przez wsie Brzeziny (12) i Dziechcinów (13) - tu na duży plus zasługuje trasa po asfaltowych DDR prowadząca przez wsie powiatu wiązowskiego.
Ciekawym punktem z wrześniowych wycieczek był przejazd do Mińska Mazowieckiego (11), głównie by odwiedzić Zlot Pojazdów Zabytkowych WARKOT (9) - (10). Miło było obejrzeć taki kawał dobrej historii motoryzacji w jednym miejscu :)
Na koniec w planie było przejechanie # 100 km ale próba została zakończona niepowodzeniem przez załamanie pogody znienacka (16).

Zdjęcia:
1 - Skwerek przy fontannie - Jakubów
2 - Pomnik i Park Armii Krajowej - Węgrów
3 - Sokołowski Ośrodek Kultury - Sokołów Podlaski
4 - Most nad Bugiem na DK62 - Tonkiele
5 - Dworzec kolejowy - Nurzec
6 - Most nad Kanałem Wawerskim - Warszawa
7 - Widok na koniec trasy S17 z kładki pieszo-rowerowej - Warszawa
8 - Ulica 1. Praskiego Pułku - Warszawa
9 - Syrenki wśród Maluchów - Mińsk Mazowiecki
10 - Citroen 2CV6 - Mińsk Mazowiecki
11 - Pałac Dernałowiczów - Mińsk Mazowiecki
12 - Pętla autobusowa - Brzeziny
13 - Pomnik Jezusa Chrystusa - Dziechcinów
14 - Staw Laguna - Malcanów
15 - Tereny rekreacyjno-sportowe - Lipowo
16 - Ulica Strażacka deszczową nocną porą - Warszawa

Przebieg własny: sierpień 2023 - 1400 km
Przebieg własny: wrzesień 2023 - 336 km

#rowerowyrownik #ruszmazowsze #ruszwarszawa #200km #motoryzacja

Skrypt | Statystyki
ElektrizPL - 710 941 + 35 + 29 + 12 + 8 + 200 + 31 + 49 + 20 + 14 + 20 + 59 + 43 + 74...

źródło: trip-15062023

Pobierz
  • 3