Wpis z mikrobloga

Mirki, mam problem z kompem. Mam mobo MSI B450 GAMING PLUS MAX, kompa składałem w 2020. Od tamtego czasu miałem dziwne jazdy z urządzeniami na USB (odłączały się losowo, ale w wybranych portach USB na tyle płyty). W czasie składania kompa nie robiło mi to dużego problemu, bo w sumie miałem inną konfiguracje.
Przy większym obciążeniu (np. odpaleniu NFS Heat), potrafi mi klawiaturę lub kartę dźwiękową odciąć na kilka sekund i podłączyć ją znowu i tak co jakiś czas robić odpały. Reinstalowałem sterowniki od chipsetu i aktualizowałem BIOS, przełączałem urządzenia pod różne porty a i tak problem występuje. Mam Ryzena 7 3700X jeśli to jakkolwiek ważne.
Czytałem że problem jest rozwiązywany przez wyłączenie opcji Global C-State Control, ale nie chce za bardzo zabijać energooszczędności w tym kompie. Przygotować się na wymianę mobo czy macie jakieś inne pomysły?
Pod USB mam podłączoną myszkę (Steelseries 310 Rival), klawiaturę z podświetleniem Keychroma, kartę dźwiękową Sound Blaster X G5 i kamerkę siajomi. Czy dla kompa jest to za duże obciążenie?

Dzięki za wszystkie uwagi.
#komputery #kiciochpyta #amd #msi #elektronika
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach