Wpis z mikrobloga

Chce utwardzać dojazd do działki, obecnie pole.
Facet 2km obok świadczy usługę.
70metrow drogi 4 metry szerokości koryto 30cm
Do tego podjazd pod dom 4x4m
I ogarnięcie wjazdu z drogi głównej (lekki spadek) wzmocnić coś tam chce by nie załamać asfaltu.

Cena komplet na szybko 11-13tys
(w tym koparki 180zl/h i transport) Gruz duży i Gruz kruszony.

Z moich obliczeń wychodzi 84m3 x tony gruzu.
Za material wychodzi mi jakies 5000-5500zl

Co sądzicie

#budujzwykopem #budownictwo #budowadomu
  • 9
@cedric: normalne firmy za wykonanie drogi dojazdowej biorą 80-120zl za m2. U ciebie 70m razy 4m szerokości wyszło by 28 tys PLN. Robią koryto, kładą geowłóknine, sypia najpierw gruby tłuczeń a potem drobny.

Jak ci zrobi gościu droge w takiej cenie i w dodatku z jakiegoś gruzu np ceglanego to się nie zdziw na wiosnę jak po roztopach droga się zapadnie pod błotem.
@basilur 28tys za drogę, #!$%@? serio ktoś tyle płaci? Za doprowadzenie wody 70metrow ze studzienka i wyprowadzenie kranu zapłaciłem 4800zl. Gdzie ludzie mówią że mało zapłaciłem. Szwagier dom 200m2 SSZ za 250tys postawił teraz. Gdzie na grupach piszą że trzeba 500tys.
@cedric: podałem ci naprawdę NORMALNE ceny... Dwa lata temu sam chciałem zrobić 60m drogi dojazdowej do działki. Byli tacy co za 10 tys proponowali mi gruz ceglany ale było też mnóstwo firm które brały właśnie takie pieniądze. Opłaca się robić takie drogi wewnętrzne gdzie przebiegają one przez np 6-8 działek i ludzie się na to składają.
Zwróć uwagę na to, że tona tlucznia to około koszt 100zl. Tylko nie myl tony
@cedric: ta druga wersja spoko, tą pierwszą bym wykorzystał jako drogę budowlaną ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Robisz już drogę na gotowo do domu czy jeszcze trwają jakieś prace na budowie?