Wpis z mikrobloga

Jak pisowcy chcąc strzelić Niemcom w kolano, strzelili sobie w ryj?

Od kilku miesięcy w kuluarach Parlamentu Europejskiego Niemcy toczą pewną gierkę o depenelizację zioła, która jest sztandarowym pomysłem koalicji Ampel by odciążyć służby, zasilić budżet i dofinansować służbę zdrowia. Głównym przeciwnikiem sprzeciwiającym się niemieckiej ustawie o depenelizacji marihuany jest Polska, która przez członkostwo w Schengen, w razie upowszechenienia dostępu do palenia u największego sąsiada, zostanie narażona na efekt odwrotny, czyli absorbcję służb mundurowych w celu kontroli przemytu.

Trzeba tutaj nadmienić, że płaczu i skamlenia zmarginalizowanych w PE pisowców pod przywódctwem człowieka-grzyba Legutko nikt już nie chce słuchać i, wraz z rządem Morawieckiego, są już zupełnie niewiarygodni w negocjacjach na temat czegokolwiek.

Przedstawiciele partii PiS w ECR Group (Europejscy Konserwatyści i Reformatorzy) są uważani za chodnik polityczny, 3/4 ludzi w strukturze parlamentu patrzy na pisowców i fidesz jak nasi rodzice patrzyli na Karola Świerczewskiego, a sama partia ECR przez polski betonik straciła wiarygodność i pewnie się rozpadnie, wydalając uprzednio dwa kawałki zgniłego stolca w postaci pisowskich europarlamentarzystów.

Ale wracając do niemieckich prób przepchnięcia legalizacji - jest to poważny problem dla PiSu, bowiem w policji i służbie celnej już brakuje przeszło 20 tys. pracowników, przestępczość w kraju rośnie, pieniędzy brakuje bo panorama pożyczkowa się zawęża.

W tym momencie wybucha skandal z oszustwami wizowymi, zorganizowanymi przez polskiego sekretarza stanu MSZ i okazuje się, że Polska od 2015 roku wydała prawie 800 tysięcy wiz Schengen, a RFN jakieś 60 tys. Komisja Europejska jest #!$%@?, a to daje Niemcom asa do rękawa, bowiem:

1. Europejska Partia Ludowa bez problemu namówi S&D do głosowania w PE za zawieszeniem Polski w Schengen

2. Scholz ugłaskuje tym samym wschodnie landy, które od miesięcy żądają zamknięcia granicy z Polską

3. Rząd niemiecki odzyskuje trochę poparcia za realizację założeń, walkę z ukierunkowaną migracją z Polski i stanowczą dyplomację z polskim sąsiadem. Traci na tym także AfD, dzięki czemu niemieccy i zachodnioeuropejscy europarlamentarzyści są zgodni.

4. Umiera polski transport, na czym zyskują przede wszystkim niemieckie firmy przewozowe

#afera #niemcy #bekazpisu #uniaeuropejska i trochę #wykopjointclub
  • 15
@Salam-Abdul-Al-Stulejari: aby odciążyć służby proponuję jeszcze depenalizację kilku innych rzeczy - w końcu jak kierowcy jeżdżą nawaleni i powodują wypadki, to mogą jeszcze jeździć wyćpani i powodować ich jeszcze więcej, bo przynajmniej nie będą jeździli nawaleni.
@Thorkill: Nie wiem jakie jest źródło grafiki z ilością imigrantów.

Dane Eurostatu z 2020 roku 790k wiz pracowniczych wydała Polska najwięcej w UE. Tj. 59% wszystkich wiz pracowniczych w UE.

Z imigrantami jest problem taki, że jak już są na terenie UE to mają w dupie wiza Schengen czy krajowa. Dlatego część krajów UE się burzy i oskarża Polskę o różne rzeczy. Jeśli dzięki PiSowi zostaną przywrócone kontrole graniczne to wystarczy
Nie wiem jakie jest źródło grafiki z ilością imigrantów.


@Gamila_Ossadellud: Ale jakiej grafiki? Mojej grafiki żródłem jest lewacki portal Oko press. Natomiast gość który stworzył ten wpis nie podał żadnych źródeł bo tą liczbę wymyślił z palca.

Z imigrantami jest problem taki, że jak już są na terenie UE to mają w dupie wiza Schengen czy krajowa.

To jest złamanie prawa i taki migrant ryzykuje utratę jakiejkolwiek możliwości wjazdu do UE
Pobierz Thorkill - >Nie wiem jakie jest źródło grafiki z ilością imigrantów.

@Gamila_Ossadel...
źródło: 5557
Wkleiłeś kolejną tabelę bez danych czego dotyczy tabela tylko liczby.

Wydanych wiz pracowniczych Polska
2010 rok 36622
2011 rok 40808
2012 rok 39144
2013 rok 40827
2014 rok 46905
2015 rok 74149 xd
2016 rok 139119
2017 rok 267136

https://archiwum.mrips.gov.pl/analizy-i-raporty/cudzoziemcy-pracujacy-w-polsce-statystyki/

Od kiedy rządzi PIS liczba emigrantów masowo rośnie. W exelu są podane dane z określeniem narodowości.

Ilu z tych legalnych imigrantów z PL zostanie skontrolowanych na zachodzie? Polska złamała procedury i jak
@okrim: Typu D jest turystyczna (na szybko sprawdzałem). Od kiedy rządzi PIS jest gwałtowny wzrost wiz pracowniczych, pytanie ile z nich było legalnie z dochowaniem procedur wydanych.

Sam fakt, że wydajemy najwięcej wiz pracowniczych w UE jest niepokojący.

Jeśli Niemcy faktycznie zamkną nam strefę Schengen to będzie dla wielu firm/ludzi problem.
@Gamila_Ossadellud: Nie, typu D to jest krajowa. Ale wiadomo, że pracowniczych jest wiecej. Skoro liczba zezwolen na prace rosnie, to wiz pracowniczych analogicznie. Zresztą widać to po ulicach xd