Wpis z mikrobloga

o #!$%@? wam chodzi z tym wynajem że jest niby taki wielki wybór? gdzie? chyba za kwotę 3 razy większą niż normalnie to może tak są, za dobrą cenę wynajmy znikają w 5 minut od ogłoszenia, jest tragiczna sytuacja z wynajmem, w takiej Warszawie ukraince zabierają co najmniej 50% miejsca jeśli chodzi o wynajem, znalezienie czegoś w dobrej lokalizacji, z odpowiednią kwotą to jest cud, no chyba że chcesz tracić życie na dojazdy do pracy godzinę w jedną stronę to twoja sprawa, gdzie te pokoje i mieszkania wolne na wynajem w normalnej cenie? ja swoje znalazłem ale szukałem praktycznie miesiąc dzień w dzień siedząc na olx sprwadzając nowe ogłoszenia, większość to syf, prl, tragiczna lokalizacja i ceny z kosmosu, koleżanka szuka kawalerki na wynajem z chłopakiem drugi miesiąc w końcu znalazła jakiś okazjonalny wynajem tak żeby było nie jakoś mocno daleko do pracy, ceny i wynajem to tragedia, skończcie #!$%@?ć że nie wiadomo ile tego jest i że jest tak super, że są spadki, po #!$%@? fest
#wynajem #warszawa #nieruchomosci
  • 17
  • Odpowiedz
@karix98: spadki cen najmu będą jak czyjas oferta będzie wisieć jakiś czas, bo lepiej obniżyć niz mieć puste. Na razie masz dynamiczny wzrost i gorący okres na szukanie, zawołaj jeszcze raz w listopadzie.
  • Odpowiedz
@karix98: od połowy października będzie lżej i już nie będzie tak "dynamicznego rynku" będzie można negocjować ceny. Tu się nic a nic nie zmienia tak było 5 lat temu i 10 lat temu i 15 i 20 i 25 itd. Teraz i tak jest lżej niż 10 lat temu ( przez te 10 lat wybudowano pi razy oko 2 mln mieszkań. )
  • Odpowiedz
@karix98: jak to, ale zobacz na wykres!!!1!1
Na tym tagu jest alternatywna rzeczywistość spadkowiczów i innych osób które żałują że nie kupiły mieszkania wcześniej.

Tymczasem jeżeli szukasz czegoś sensownego to ceny +25-30% w porównaniu z zeszłym rokiem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@karix98: wtf szukaja w najgorszym okresie roku - tj. polowa sierpnia do polowy pazdziernika i sie dziwia, ze mieszkania szybko znikaja?
  • Odpowiedz
@karix98: bardziej opłaca się obniżyć cenę o 10% niż czekać miesiąc na klienta. Im więcej ofert - tym większa presja na obniżki ceny, a ofert jest dużo więcej niż w zeszłym roku (40-100% więcej).
Chwile ogłoszenie Midla powisiało i już cena spadła i dołożył jeszcze kolejne mieszkanie do oferty. Jak coś takiego może nie cieszyć?
BurzaGrzybStrusJaja - @karix98: bardziej opłaca się obniżyć cenę o 10% niż czekać mie...

źródło: midasBusiness

Pobierz
  • Odpowiedz
@niezdiagnozowany: Trochę nie na temat, ale mnie dziwi jaką rzeszę ludzi ciągnie do warszawki, to miasto nadaje się do pracowania i imprezowania, a nie do życia. Studenci i tak robią za minimalną, więc lepiej pojechać do Lublina gdzie za swoją stawkę znajdziesz pokój za pół warszawskiej ceny.
Nie wiem jak jest w Lublinie, ale przy popularyzacji pracy zdalnej mniejsze miasta wygrywają. Czasem pada argument, że w Warszawie sa koncerty, muzea, i
  • Odpowiedz
@karix98: Zawsze tak bylo, przecież te parę ogłoszeń nie zmieni nagle rynku. No i nie oczekuj cen z 2015 kiedy zarabiało się 7 zł na godzinę XD
Jeszcze trochę musi nas ubyć i musza dobudować mieszkań aby się zluzowało, więc za 15 lat możemy o tym popisać.
  • Odpowiedz
  • 0
@mleczko-kokosowe: no ja nie mam pracy zdalnej, zresztą ja to mam małe pojęcie jak coś zmienić więc no XD, no akurat to prawda, warszawa jest do pracowania i imprezowania, nic wiecej, koncerty itp tez prawda bo zazwyczaj jak sie cos dzieje to w Warszawie
  • Odpowiedz
@mleczko-kokosowe: Jakie uniwersytety mają do wyboru studenci w lublinie? Które topowe firmy na świecie oferują w lublinie zrobienie praktyk czy stażu? Nie ma to jak zniszczyć sobie perspektywy na całe życie byleby zaoszczędzić 500zł/msc na pokoju przez 3 lata studiów XD
  • Odpowiedz
@mleczko-kokosowe: W Lublinie ceny wynajmu wcale nie są o połowę tańsze niż w warszawce. Co najwyżej z 20% tańsze. Właśnie Lublin to takie miasto absurdu ceny mieszkań prawie jak w Warszawie, a o dobre zarobki ciężko. To miasto bardziej studenckie, jak taki studenciak kończy studia i zobaczy tutejszy rynek pracy to szybko ucieka xd
  • Odpowiedz
Które topowe firmy na świecie oferują w lublinie zrobienie praktyk czy stażu?


@chinski_pierozek: Proszę bardzo: Niemcy (KS Engineering Technology, Intive) Francja (Capgemini, Sii, Orange), Stany Zjednoczone (DataArt, Convergys, Genpact, Team International), Włochy (Generali), Szwajcaria (Impaq), czy Wielka Brytania (Phlexglobal, Mobica)
Oprócz tego masz filie typowych Polskich korpo jak Asseco, PKO itp.
  • Odpowiedz
@Szemiques: wymieniłeś jakieś gównofirmy i outsourcingownie udowadniając moją tezę, aż żal mi się zrobiło studentów z lublina XD

btw na pracuj.pl jest teraz 38 ofert z lublina na poziom stażysty/asystenta, a w warszawie 1046 więc ilościowo wypada jeszcze gorzej niż jakościowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@arsze_nick Nie znam tego rynku, wziąłem to z posta myśląc że to taki drugi Białystok gdzie jest tanio i ch*jowo z pracą, a nie tylko to drugie XD
Są też miasta z lepszym rynkiem pracy od Lublina i są tańsze - Łódź. Nie każdy lubi, ale tak jest. I nawet do Warszawy dojedziesz do pracy hybrydowej!
@chinski_pierozek Ludzie o których piszesz to takie top 3% społeczeństwa. Poza tym da się szybko uciec
  • Odpowiedz