Wpis z mikrobloga

#apple Kupiłem sobie przez Allegro telefon z nadwyżki producenta (sztuki które się nie sprzedały, i zostały wprowadzone pod redystrybucję po niższej cenie) - nieużywany, „nowy”. 90% kondycji baterii bo trochę sobie na tym magazynie poleżał - gwarancja Apple wygasła. Sklep, który to sprzedawał oferował gwarancje w ramach własnego serwisu. Po 5 miesiącach okazało się ze telefon jest rozszczelniony, bo pod aparatem przednim i tylnym zbierał się kurz. Dobrze ze nie dawałem go pod wode, bo bym zalał. Wysłałem go w ramach gwarancji i odesłali z ekspretyza że „Telefon został naprawiony”. Tyle. Po odebraniu przesyłki, pierwsze co sprawdziłem to stan aparatu. Oczywiście zostało po jednej drobince kurzu w każdym z obiektywów oraz kilka malutk, ale na tyle małych ze widoczne są tylko w białym świetle. Ale już #!$%@? w to. Wyraźnie napisałem ze telefon jest rozszczelniony i maja to przede wszystkim naprawić. To odesłali mi telefon nawet #!$%@? nie zamknięty XDDDD Ile mogę żadać za naprawę?
  • 14
  • Odpowiedz
Kupiłem sobie przez Allegro telefon z nadwyżki producenta (sztuki które się nie sprzedały, i zostały wprowadzone pod redystrybucję po niższej cenie) - nieużywany, „nowy”. 90% kondycji baterii bo trochę sobie na tym magazynie poleżał - gwarancja Apple wygasła.


@duszan_z_kapitana_dupy: w świętego Mikołaja też jeszcze wierzysz?

Dostales jakiegoś refurba naprawionego przez chinczyka na chinskich czesciach
  • Odpowiedz
@duszan_z_kapitana_dupy Nie ma czegoś takiego w apple jak telefon z nadwyżki producenta. Dostałeś mniej lub bardziej ( tutaj chyba mniej) udanego refuba. A tak btw mój iphone kupiony w zeszłym roku ma 91% baterii.
  • Odpowiedz
przez Allegro telefon z nadwyżki producenta (sztuki które się nie sprzedały, i zostały wprowadzone pod redystrybucję po niższej cenie) - nieużywany, „nowy”.


@duszan_z_kapitana_dupy: 2023 rok, cały internet do dyspozycji i ludzie nadal w to wierzą ¯\(ツ)/¯
  • Odpowiedz
@kepak ja tak kupowałem dla mamy jakiegoś XS. Przyszła paść - uszkodzony mikrofon z jakimiś szumami, ale najlepszy to był ekran podmieniony na LCD xD
Zgłosiłem reklamację z wieloma punktami, poprosili o podesłanie. Wysłałem, cisza... a po paru dniach dostałem ewidentnie egzemplarz dla klientów awanturujących się - wszystko tip top ( ͡ ͜ʖ ͡)

Tyle, że ja unikałem sprzedawców opowiadających bajki o nadwyżkach, powystawowcach, leżakach magazynowych i
  • Odpowiedz
@fastmotion nie każdy potrzebuje najnowszy (lub o jedno oczko starszy) model, które często nie oferują niczego więcej w porównaniu do modeli sprzed 3-4 lat. I tu jest bida, bo niewiele jest pewnych sklepów z używkami/refurbami. Jakimś rozwiązaniem jest SE, jeśli ktoś jest w stanie się pogodzić z bardzo kiepską kamerą i brakiem faceID.
  • Odpowiedz
@enron: nadal to odradzam, jest duża szansa że dostaniesz przeruchany telefon, z #!$%@?ą baterią od chińczyka. Tu coś będzie skrzypieć, tam coś cykać a w aparacie prawdopodobnie będzie kurz bo nieautoryzowanym serwisom nie chce się o to zadbać bo mało ludzi będzie miało pretensje. Z drugiej strony możesz mieć szczęście albo im po prostu odesłać i odzyskać pieniądze, więc tylko nerwów szkoda. Ale i tak powodzenia, jak trafisz akurat na dobry
  • Odpowiedz