Wpis z mikrobloga

Mam wylot niedługo (27 września) na długo, a dylemat aktualnie. Wielka chcica na nowego ifona i jeżeli chcę, to muszę go kupić w Polsce.
Orientuje się ktoś, jak to jest z "przedsprzedażą", "dostępnością" / "sprzedażą" na bazie doświadczeń z roku / dwa lata temu? Apple deklaruje, że 22 września będzie nowy model dostępny.

1. Czy to oznacza, że jak pójdę do ajspota, media marktu, experta, czy innego agd rtv adhd, koczując pod sklepem całą noc na 22 września, to jak go otworzą, to wezmę sobie ajfonika z półki, czy sklepy będą dostarczać tylko klientom z przedsprzedaży? Taka opcja jeżeli by zadziałała, to mnie w pełni zadowala, bo nie ryzykuję, że telefon nie trafi przed wylotem.

2. A może warto jutro być tym jednym z pierwszych co zamówią na przedsprzedaży w internetach? Jak tak, to która stronka jest najlepsza? Z tego co lurkowałem tą opcję, to niby jabuko kom.

#apple #iphone
  • 9
@szfrn: 1. Tak, jak będziesz miał szczęście albo po prostu nie będzie kolejek i będą dostępne (bo nikt przed Tobą nie wykupił) to bez problemu dostaniesz.
2. Jeśli zamówisz jutro to appel niby deklaruje, że kurier 22 września dostarczy Ci do domu iPhone. Z tym różnie może być bo jak będzie duża dostępność iPhone to nawet w sobotę zamówisz i przyjdzie Ci 22 września. A jak ludzie się rzucą to im
@iquiet Sorki za dociekliwość, a to potwierdzone info, że kurier zapuka 22 i że procesują według kolejki zamówień? Na oficjalnej stronie jedynie napisali "dostępne od 22 września" i elo, troszku ogólnikowo.

@barabasz88: Dzisiaj byłem w ispocie, nie chcieli zagwarantować, że przyjdzie 22. "Raczej 3, 4 dni po maks." Nie wiem, może mogą wysyłać dopiero 22 i stąd potencjalne opóźnienie?
@szfrn Jak zamówisz od razu o 14 i przez apke (jest wcześniej online trochę niż Web) to dostaniesz 22 raczej, w mailu bedziesz widział datę dostawy i jak będzie 22 to dostaniesz 22. A jak nie to możesz anulować.
@EvineX: O, to muszę przywrócić tę apkę, bo ją na starcie wywalałem zawsze xD
Dobry tip z datą dostawy, pewnie zrobię tak jak piszesz, dzięki.

@barabasz88 Tylko dodam, że mówili, to w kontekście dostawy pod dom. Nie wiem jak przy odbiorze u nich na miejscu, być może 22.
@szfrn: zapytaj ludzi którzy zamawiali rok temu iPhone’y. Kurier dostarczał im iphoney w dniu pojawienia się w sklepach.
Poza tym przy składaniu zamówienia na stronie  jest napisane, że jak zamawiasz coś z magazynu to dostajesz do 2 dni a iPhone następnego dnia czy tam w dniu premiery.
Ja planuje zamówić w sobotę i myśle, że bez problemu będę miał 22 września