Wpis z mikrobloga

Jak to jest, że w niektórych garażach, jak np. u mnie, ciężko jest wygodnie przejechać nawet jednym autem a w innych jest tyle miejsca, że i dwa auta na skręcie się zmieszczą.

Przecież muszą być jakieś zasrane normy, które trzeba spełniać. Tymczasem w miejscach gdzie trzeba skręcić w garażu są takie odległości + rozstaw słupków, że jakby tak się trochę kiedyś zapomnieć, to można sobie obrysować auto.

#patodeweloperka #mieszkaniedeweloperskie
  • 7
@Wychwalany:

kupują ludzie suvy a potem nie czuja ich rozmiarow\


co to ma wspólnego z tym co napisałem? xd Ja najczęściej jeżdżę małym sedanem i nie czuję się komfortowo wyjeżdżając z garażu

Na przyklad u mnie miejsca jest malo ale wystarczajaco, ale kazdy boi sie przejechac


tego to już w ogóle nie rozumiem
co to ma wspólnego z tym co napisałem?


@Murasame: jakbys wiedzial gdzie konczy sie samochod to bys komfortowo wyjezdzal a nie z potrzeba zapasu po 2 metry z kazdej strony

@Murasame droga ma ponad 5 metrow szerokosci a kierowcy zatrzymuja sie bo boja sie minać jak nie ma zapasu po 2 metry. A czesc nawet wycofuje xD
@Murasame w niektórych miejscach jest porażka. Czasem jeżdżę do LuxMed, które jest w jednym biurowcu gdzie obok siebie na parkingu przejada dwa małe auta, ale jak ktoś ma chociażby przeciętnego sedana to już klops i trzeba się przepuszczać
@Wychwalany:

mi tu głównie chodzi o skręt 90 stopnii, wtedy nawet jednym autem trzeba jechać ostrożnie. Jeszcze dodatkowo nie ma tak, że deweloper przewidział inne rozłożenie słupów, bo droga itd. normalnie jak od linijki i słupki w rogach. zresztą nawet na prostym odcinku zazwyczaj jest kiepsko, bo ta droga jest przejzedna dobrze na 2 auto jak jest pusto, a realia są takie, że potem z każdej strony wystają auta, bo mało
@Murasame: ja już widziałem wszystko pod tym względem XD najgorzej wspominam garaż pod duuużym osiedlem z 2015, w którym droga prowadziła wokół garażu, jednokierunkowa, w dodatku na zakrętach były wyznaczone miejsca parkingowe równoległe ( ͡° ͜ʖ ͡°)

moje auto nie miało wtedy kamer, traumę z jeżdżenia po tym garażu mam po dziś dzień
@Murasame: od 2020 nowe osiedla mają większe miejsca parkingowe, szerokość jest 3.5 metra zamiast 2.5 (ja właśnie się wyprowadziłem z osiedla 2020 na inne z 2018) - może to coś dla ciebie, jeżeli jeszcze szukasz mieszkania