Wpis z mikrobloga

Plan towarzyszy z wykopu i działacza Spiewaka na znormalizowanie rynku nieruchomości:

1. Wprowadzić podatek katastralny.
2. Czekać na to, jak Oskary, które podziedziczyły mieszkania z wielkiej płyty w Tarnowie będą wciskały wykopkom mieszkania w nowym budownictwie na Złotej za 2 tysiące złotych za metr.
3. Wykopek kupuje takie mieszkanie.
4. Alejaktojamamtezplacicpodatekkatastralny.jpg
5. Państwo mnie okrada. Jestem znowu liberałem. Spiewak is not my best friend anymore.
#nieruchomosci #podatki
  • 83
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

a czemu akurat trzech?


@niezdiagnozowany: Żeby zabezpieczyć swoje potrzeby mieszkaniowe i swoich dzieci, ewentualnie osłonić się od spadku po rodzicach/dziadkach.

Inwestowanie w mieszkania trzeba wypalić żywym ogniem, bo ta patologia cenowa się nigdy nie skończy. Równie dobrze mógłbyś inwestować w wodę pitną i podkręcać ceny kranówki uważając że tworzysz wartość dodaną w gospodarce bo osiągasz zysk.
  • Odpowiedz
@controll:

no i prawo ze po zakupie mieszkanie trzeba w nim mieszkac przez min rok zanim sie je sprzeda albo zarejestrowac i prowadzic dzialanosc fliperska i placic 18% podatek od flipa w stylu podatku belki


wprowadzmy rejestr mieszkań, jak ktos nie bedzie w nim mieszkał to wtedy do
  • Odpowiedz
@niezdiagnozowany: jako skrajny prawak widze nie rozumiesz czym jest proces sprzedarzowy i cel zakupowy? Instytucjonalnie to powino byc regulowane. Ktos albo kupuje na inwestycje i dotycza go prawa inwestycji albo ktos kupuje na cele mieszkaniowe i dotycza go prawa mieszkaniowe. Inwestycyjne i spekulacyjne powinny nakladac adekwatne podatki od skali.
  • Odpowiedz
No to czemu nie 10 albo 15, czy tam 30?


@niezdiagnozowany: Przecież ci napisałem, żeby służyły wyłącznie celom mieszkaniowym twoim i twoich dzieci. Możesz to zrobić w formie bazowego limitu 2 mieszkań na osobę i potem po 1 na każde dziecko, ale niedopuszczalne jest inwestowanie w kwadraty i ulgi podatkowe (ryczałt 8,5% z wynajmu vs 17%/32% z pracy).

Akcje i zyski z nich są opodatkowane na 19%, wyżej niż pierwszy
  • Odpowiedz
@controll:

rozumiem ze bylbys zadowolony gdyby np opodatkowali powietrze ktorym oddychasz i musialbys za nie placic cene rynkowa zalezna od fliperow i dynamiki akcjonariuszy?


Przeciez powietrze, ktorym oddycham zostało opodatkowane, a raczej nałożono na nie opłatę i płacę cenę rynkową związaną z tym jak na rynku wyceniane są uprawnienia do emisji
  • Odpowiedz
@niezdiagnozowany: Niektórzy trzymali by kasę na lokatach zamiast pakować w nieruchomości, wiadomo że nie każdy zainwestuje na giełdzie ale ten podatek jest społecznie szkodliwy.
  • Odpowiedz
@PfefferWerfer:

Przecież ci napisałem, żeby służyły wyłącznie celom mieszkaniowym twoim i twoich dzieci. Możesz to zrobić w formie bazowego limitu 2 mieszkań na osobę i potem po 1 na każde dziecko, ale niedopuszczalne jest inwestowanie w kwadraty i ulgi podatkowe (ryczałt 8,5% z wynajmu vs 17%/32% z pracy).


pierwsza stawka w pit wynosi 12%, a jak wezmiesz jeszcze jakies tam ulgi to okaze sie, ze najem mieszkan jest wyzej opodatkowany niz praca
  • Odpowiedz
wystarczy znieść podatek od zysków kapitałowych to większość oszczędności pójdzie na #gielda a nie w betonowe złoto ale oczywiście komuchy chciałyby dodatkowego podatku.


@1masa: tak, ludzie nie inwestują na giełdzie tylko i wyłącznie dlatego że musieliby zapłacić podatek od zysku - wcale nie dlatego że boją się wtopić i nie wiedzą jak zacząć xD
Łatwiej im kupić mieszkanie
  • Odpowiedz
pierwsza stawka w pit wynosi 12%, a jak wezmiesz jeszcze jakies tam ulgi to okaze sie, ze najem mieszkan jest wyzej opodatkowany niz praca informatykow.


@niezdiagnozowany: Pierwsze 5 miesięcy pracy informatyków ( ͡° ͜ʖ ͡°) No ale ok, niech będzie. Nadal 8,5 < 12.

Plus jezeli ktos prowadzi dzialalnosc gospodarcza zwiazana z najmem mieszkan, to wtedy wchodzi na normalne opodatkowanie oraz oskladkowanie i nie ma zmiluj, wiec cos tu
  • Odpowiedz