Wpis z mikrobloga

#prawopracy #prawo
Czy lojalka wydłuża umowę o pracę?
Załóżmy, że podpisałem w styczniu lojalkę na 1 rok, za szkolenie. Umowa o pracę na czas określony kończy mi się w czerwcu. Czy mogę pożegnać się z pracodawcą bez wypowiedzenia w czerwcu i zwrócić mu proporcjonalną część kosztów szkolenia, czy lojalka przedłuża umowę do stycznia roku następnego?
W lojalce nie ma żadnych zapisów na temat wydłużenia umowy o pracę, tylko, że zobowiązuję się pracować do danego dnia stycznia. Na zdjęciu fragment z lojalki.

Typowe duże korpo, więc sami zrobią wszystko legitnie, nie będzie (raczej) januszerki i straszenia mnie. Po prostu chcę wiedzieć, czy dobrze rozumiem, że z dniem wygaśnięcia umowy o pracę mogę im zapłacić X% wartości szkolenia i się pożegnać, czy może jednak będę musiał złożyć wypowiedzenie przez lojalkę.
Pobierz RopuchYtong - #prawopracy #prawo
Czy lojalka wydłuża umowę o pracę? 
Załóżmy, że podp...
źródło: praca
  • 6
@Sloneczko: ale chyba w kp właśnie taka sytuacja nie jest uregulowana ale na logikę dla mnie tak powinno być lojalka nie może trwać dłużej niż umowa a nikt nie może go zmusić do podpisania nowej umowy
@Adams_GA art. 103 par. 5 reguluje sytuacje w ktorych pra ownik jest zobowiazany do zwrotu lub partycypacji w kosztach. Nie ma tam opisanej sytuacji w ktorej znalazł sie @RopuchYtong w zwiazku z czym, wszystkie ewentualne roszczenia pracodawcy nie beda mialy umocowania prawnego i w przypadku ewentualnej sprawy, są pracy powoła sie na ten artykuł. Teoretycznie nie jest uregulowane, masz racje ale zważywszy na jasne przepisy okreslajace w jakich sytuacjach pracownik jest zmuszony