Wpis z mikrobloga

#apple
Jednej rzeczy nie rozumiem - 15 pro ma zoom optyczny 3x na aparacie z tego zoom obiektywu, natomiast 15 pro Max ma zoom optyczny 5.0x.

Szczerze mówiąc to więcej sensu ma zoom 3.0x jak na moje użytkowanie (i pewnie większości użytkowników też) - co więc z zoomem 3.0-4.9x na 15 pro Max? Jest on cyfrowy? Bo jeżeli tak, to imo ten aparat wcale nie jest lepszy od 15 pro, a gorszy…
  • 12
@wygryw50k: No wlasnie totalnie nie, nigdzie nie było powiedziane że zoom lens w pro Max ma 3.0-5.0 optyczny zoom, tylko 5.0

A wiec podsumowując, wychodziłoby na to że: 15 pro:
3.0x - optyczny
3.1-4.9x - cyfrowy
5.0x - cyfrowy

15 pro Max:
3.0x - cyfrowy
3.1x-4.9x - cyfrowy
5.0x - optyczny

Oczywiście, lepiej robić cyfrowy zoom na 3 niż na 5, ale jeżeli używasz więcej 3.0 niż 5.0, to chyba lepiej
@BornToDie69: bo musieliby dodać kolejny obiektyw który obsłużyłby 3x optycznie? Przecież obiektyw, o ile nie ma zmiennej ogniskowej (a z tego co wiem to pro Max nie ma) może obsłużyć tylko jedna ogniskową, czytaj jeden zoom. W pro Max odpowiednik zoomu 5x - a w przypadku pro 3x.
Pewnie jest to rozwiązane wielkością sensora, tak że nawet wykonując zoom cyfrowy w przedziale 3-5 i tak nie ma straty jakości na tej
@turism0: u siebie w 11pm mam 2x, u różowej w 13pm jest 3x i czasami lepiej działa 2x a czasami lepiej 3x. Zależy jaki efekt chce się uzyskać i jaka akurat jest sceneria. Ciekawe jak to będzie wyglądać w 15 bo mieć teleobiektyw wyłącznie na 5x to moim zdaniem bez sensu