Wpis z mikrobloga

@wafel93: umowa z gotowca, weryfikacja pewnie tylko w bazach BIG/KRD. Wedlug strony jest to zwykla agencja nieruchomosci, ktora za same te 2 rzeczy kasuje co miesiac 90zl netto - to juz wolalbym fizycznie oddac mieszkanie do wynajecia agencji, przynajmniej zajma sie wszytkim od a do z, a bediesz wiedzial z kim masz do czynienia ¯\(ツ)/¯
@PfefferWerfer: No nie wiem. Płacić 1200zl NETTO za samo sprawdzenie najemcy i umowę najmu… za kilka stówek więcej agent zajmie się cała oferta, zrobi ofertę, zrobi za Ciebie prezentacje, ogarnie wszystko co trzeba. W „mniejszych” miastach jak np Rzeszów czy Katowice, tez prowizje często są niższe niż 100% czynszu. Wiec jesteś w stanie za 2000 mieć pełna usługę, lub za 1200 Sprawdzenie najemcy i umowę. Co kto lubi. To już kwestia
  • 0
@KromkaMistrz: no jeszcze oferują lokal zastępczy, który faktycznie działa - to jest absolutnie główny powód dla którego w ogóle rozważam ofertę. Dodatkowo oferują windykację w razie problemów.

Jest też sprawdzenie lokatora, ale z tego co widzę to można to faktycznie na własną rękę zrobić (pytanie czy to faktycznie te same źródła @ciastofrancuskie może exmiter ma swoje, musze dopytać). Co do ubezpieczenia - faktycznie fajna sprawa, ale to daje max 3msc płatności
  • 0
@KromkaMistrz: ale nadal nie rozumiesz - najemca, pomimo wskazania adresu "zapasowego" może się z tego wykpić jeśli właściciel tego miejsca się rozmyśli (wiem że tam ma 7 dni czy 14 na poinformowanie o czymś takim, ale w praktyce to różnie bywa).

Oni oferują taki adres, zapewne jakaś nora gdzie nikt o zdrowych zmysłach nie przeniesie się, ale jest to pewnik.
  • 0
@ciastofrancuskie: daj znać jak przeanalizujesz, bo to wygląda aż zbyt dobrze - podejrzanie dobrze, to odpowiednie słowo :) Sam właśnie czytam, pewnie jutro zadzwonię, żeby mi to wytłumaczyli jak krowie na miedzy. Zastanawia mnie ta umowa online, nawet w formie najmu okazjonalnego, myślałem że takie rzeczy są konieczne do podpisania u notariusza.
Wszyscy przeliczacie parę stówek mniej i kalkulujecie gdzie taniej. I bardzo dobrze, ale weźcie pod uwagę aspekt zabrania lokatora z lokalu. ca każda agencja nieruchomości taką usługę ma w swoim zakresie w cenie abonamentu 90 zł miesięcznie? A przede wszystkim patrzcie na skuteczność.