Wpis z mikrobloga

Warto kupić czytnik ? Myślę o #kindle paperwhite 5. W domu czytam z papieru, a wszędzie indziej na telefonie ( 70% czasu mojego czytania jest na zewnątrz ) no i czytam około 50 książek rocznie, warto w to inwestować czy siedzieć na androidzie?
#czytanie
  • 18
@Koksixk: ja mam Kindle paperwhite 4 kupiony na premierze i to był najlepszy zakup ostatnich kilku lat dla mnie. Dużo czytam, czytnik jest zajebisty i już wszystkie swoje książki tam trzymam. Nawet posprzedawalem książki papierowe. Na tablecie czy smartfonie to nawet nie ma porównania czytanie książek na czytniku
@Koksixk: @tomek_27 tylko zamów PW5. Miałem PW4, wymieniłem na PW5 i było warto, a jak kupujesz nowy to już w ogóle nie ma się co zastanawiać.
A jak ci się nie spieszy, to czekaj na black friday. Zawsze są promki na czytniki Amazona.
@Koksixk: 10 lat temu kupiłem i do dzisiaj mi służy Kindel, w porównaniu z telefonem niebo a ziemia. Mam wersję z reklamami i w trakcie czytania brak jakichkolwiek utrudnieni, praktycznie niezauważalne.
@Koksixk reklamy wyświetlają się tylko na wygaszonym ekranie, ew w głównym menu (tego nie jestem pewien). Podczas czytania nie ma nic. Pepperki kiedyś podpowiedziały patent (nie sprawdzałem), że podobno można napisać maila do supportu Amazona, że jesteś Polakiem, a reklamy wyświetlają Ci się po angielsku no i rzekomo wtedy oni je wyłączają, bo nie mają polskich reklam.
@Koksixk: jeśli czytasz na zewnątrz, to kindle
I mówię że to jako osoba, która czytała z 8 lat na czytniku, a od około 2 wyłącznie na tablecie z androidem. Co podkreślam, bo tu masz samych famboyów kindla, którzy Ci będą sprzedawać bzdury o męczeniu oczu itp