Wpis z mikrobloga

Wiecie co jest najśmieszniejsze? Że w 1H2022 lepiej sprzedającym telefonem był Iphone 11, tak 4 letni Iphone, niż S22 Ultra, więc co jak co, ale możecie się śmiać do woli z Apple i nic nie zrobicie z tym, że jest najlepiej prosperującą firmą sprzedającą telefony. 99% dorosłych jak kupuje telefon to chce mieć telefon, a nie zabawke z bloatwarem i zacinającymi się animacjami. Tak w S23 Ultra zacinają się animacje jak w jakimś Umidigi z Chin czy innym MyPhonie z Biedronki, kto nie wierzy niech wejdzie sobie do Media Expert czy innego RTV i się pobawi i powłącza aplikacje. I nie pomoże żaden Snap dedykowany dla Galaxy czy Exynos, bo te kolorowe, tandetne nakładki rujnują optymalizacje telefonu. Miałem zarówno flagowego Samsunga jak i teraz Iphona i nigdy nie wrócę na androida chyba, że byłby to jakiś Pixel Pro, bo jedynie one są konkurencją dla Appla, bo mają swój procesor, system czysty, zoptymalizowany i idą mocno w ekosystem. Żeby nie było, że jestem gołosłowny, macie porównanie "smoothness" telefonów.
#apple #android #telefony
dsomgi00 - Wiecie co jest najśmieszniejsze? Że w 1H2022 lepiej sprzedającym telefonem...

źródło: 2

Pobierz
  • 28
  • 0
@Shashek: W zwykłym One UI jest to samo, miałem Samsunga i tak się działo, przez co finalnie feeling 120hz jest zaburzony. Po za tym jest fair bo Iphone też ma wersje beta.
@dsomgi00: iphone 11 kosztuje 2k, glaxy s23ultra 5k
dziwny jest na zestawieniu kompletny brak iphona 12 ale ja w tym nie siedzę więc nie wiem czemu
wiem za to, że iphonów jest 5 do wyboru, telefonów z andkiem jakieś 50.
ja osobiście nie lubię szajsungów - nie pasują mi ich rozwiązania. No, ale jak mi coś nie pasuje w świecie androida to mam milion innych do wyboru. Jeden z ogromnych plusów
Tak w S23 Ultra zacinają się animacje

@dsomgi00: To było dla mnie największe zaskoczenie. Gdy przesiadałem się z topowej Ski ~2 lata na 13 Pro nie czułem specjalnej różnicy, ale gdy po roku używania pobawiłem się najnowszym Samsungiem, to dopiero odczułem jak płynnie działa telefon od japka. Animacje w Samsungu, to „chrupanie”, gdy np. wysuwasz gestem w dół górne menu, to jakiś żart.
No ale jak was można nazwać jak nie fanboje. Po co manipulować tak danymi.
@dsomgi00:
Post zaczyna się od sprzedaży Iphone 11 względem np Samsunga. Nagle przejście na filmik z animacjami i już mamy 14 Pro z 120hz.
@LoginZajetyPrzezKomornika
Piszesz o chrupaniu Samsunga no ale sam wspominasz że korzystasz z 13 Pro które też przypadkiem ma 120hz

No to albo piszemy o Iphone 11 z 60hz albo o wersjach Pro z
@ll_Mario_ll: @GrafikaUltraHaDe @niegwynebleid miałem Folda 3 kupionego na premierę za prawie 10k - chodził gorzej od Iphone'a XS Max... Dodatkowo był zawodny - często rozmazywał zdjęcia, w iphonie mi się to nie zdarza. Dodatkowo potrafił przez noc zgubić 20% baterii... Parę razy próbowałem już topowych androidów i nie umywają się do płynności i niezawodności iphone'a. Nie wspominam nawet o tym, że iphon'y lepiej trzymają cenę - taki staroć jak Iphone X
@LoginZajetyPrzezKomornika: Ale ja w pełni zrozumiałem co napisałeś.
Korzystasz z 13 Pro czyli urządzenia które pod względem specyfikacji wyświetlacza jest na poziomie tych nowych samsungów.
Połączenie 120hz i optymalizacji iOSa na pewno daje płynniejsze animacje niż na tym np. Samsungu.

No ale chyba nie powiesz mi że jakbyś korzystał z Jabłka 60hz to odczuwał byś ten sam feeling co na 13 Pro?
@dsomgi00: A powiedz mi, jak np chciałbym iOS a nie lubię iPhone to z jakiej innej firmy mogę sobię telefon kupić?
Bo na przykład jak nie lubię Samsunga, to z Androida mogę kupić Sony, mogę Xiaomi, mogę Huaweia, Oppo, Motorolę, Nokię i jakieś 20 innych marek telefonów.
@LoginZajetyPrzezKomornika gdybym mógł w iphonach instalować APK jak w andku, to kupowałbym jak #!$%@?.
Żałosne jest np. to, że nawet apki od Googla dostają szybciej aktualizacje na IOS i są lepiej zoptymalizowane niż na Pixelu, którego swoją drogą próżno porównywać do iP, bo w próbie czasu mu nie dotrzymuje kroku. IMO aktualnie najlepszy ekosystem w świecie androida ma Samsung
@ll_Mario_ll: No widocznie nie zrozumiałeś. Odnosiłem się do konkretnej rzeczy o której pisał OP (o zacinaniu się animacji/UI), więc po co piszesz mi coś o odświeżaniu? Samsungi także je mają wysokie, ale moje odczucie, że ich system „rwie”, jest b. duże. W topowych modelach. Piszę to jako kiedyś ich stały użytkownik.

Moja partnerka ma 60 Hz (zwykła 13) różnica bardzo odczuwalna względem 120 Hz. To oczywiste.
Odnosiłem się do konkretnej rzeczy o której pisał OP (o zacinaniu się animacji/UI),


@LoginZajetyPrzezKomornika: Nie no w pełni rozumiem.
Odnosisz się do sytuacji w której autor postu napisał o Iphone 11 jako o dowodzie na doskonałe prosperowanie firmy. Następnie przeszedł na S23 Ultra wspominając o jego zaburzonym feelingu 120hz a na dowód tego dał filmik z Iphone 14 Pro.

Czujesz chociaż trochę pokrętność pierwszego postu do którego jest odniesienie? No wydaje