Wpis z mikrobloga

@Massiv: mój szef ma 11, moja przyjaciółka ma se2. Muli w porównaniu do nowych telefonów, bo ma słabszy procek, ale działają tak jak działały. Trzeba też pamiętać, że soft jest coraz bardziej zasobożerny, bo... może. No i uniwersalne frameworki się mocno rozwinęły co ciągnie za sobą duży narzut.
@kamillus nic nie ukrócili. Normalna sprawa, że procek obniża wydajność przy beznadziejnej już kondycji baterii. Podobnie jak obcinanie wydajności przy throttlingu, to też bezczelny proceder? Ma miejsce w każdej elektronice.
@MZ23: za czasów ios 12 lub 13 był zapiywany poziom throtthlingu i mimo wymiany baterii na nową - dalej działało po wuju. Teraz nie ma to miejsca. Po pierwsze - baterie są dużo wytrzymalsze. Mój ip12pro - intensywnie używany od początku 2021 ma 86% pojemności, a ip14pro używany od roku ma 91%. Pamiętam jak 8 po roku już do 70% dochodziła i wymiana bateriia na nową nie pomagała w kwestii spowalniania.
@MZ23: Nie jest normalne bo Apple moglo dac ludziom znac ze bateria kaput a nie bez ostrzezenia spowalniac telefony. Ludzie by wiedzieli to by wymienili baterie a noe lecieli po nowy tel.
@Opiochoinka: no apple miało do wyboru dwa złe scenariusze: albo zeby telefon się wyłączał w dowolnym momencie przy wyższym poborze prądu, albo zeby działał aż do wyczerpania baterii ale wolniej. Wybrali to drugie, ale w obu przypadkach lecieliby po nowy tel

@RoundStic baterię się wymieni, a A15 Bionic to mocny procek i wciąż zapas mocy ma. Myślę, że po wcześniejszej wpadce Apple nie posunie się do sztucznego spowalniania fonów. A przy słabej baterii pojawia się systemowy komunikat, więc każdy widzi, że telefon wjeżdża na wolniejsze obroty, a bateria jest do kosza. @kamillus

@LordLookas i tak masz wciąż wydajny telefon
@Wloczykij2 myślę, że jeszcze trochę upłynie zanim poczujesz. Zależy jakie masz priorytety
@PoProstuOn nie mam ciśnienia na zmiany, wcześniej miałem 6S, potem XS i teraz od 2 lat 13p i narazie wsYstko spoko, ale ja nie gram w żadne gry, a zdjęcia to tez tylko takie zwyczajne, wiec mi wystarcza.