Wpis z mikrobloga

Dobra huopy zrobiłem podsumowanie dzisiejszego "self strzyżenia" z tagiem. Takie strzyżenie z wykopem. Parę dni temu ogłosiłem huopom z tagu że, sam spróbuję siebie obstrzyc i było to wyzwanie nie tylko dla mnie ale też część osób nie wierzyła że, się uda.
Słowa trzeba dotrzymać i tak przedtem sam pierwszy raz w życiu próbowałem się obstrzyc do lustra. Ciężko było bo odbicie lustrzane. Samo strzyżenie zajęło mi 1.5 h z czego ok. 1-1.5 h następnej czekałem bo w trakcie maszynka się rozładowała. Myślę że, z czasem będzie lepiej ( ͡º ͜ʖ͡º)

Poniżej zamieszczam filmik na którym wszystko jest wytłumaczone gdyby ktoś chciał iść w moje ślady. Dużo też zależy od sprzętu, maszynka musi być z przesuwem wysunięcia ostrza, reszta to technika. Trzeba pamiętać jakimi nasadkami wjeżdżasz czy otwarte ostrze czy zamknięte. Trzymanie maszynki i tworzenie ściany oraz oddzielenie górnej sekcji włosów aby nie wciąć się tam gdzie nie potrzeba.

Filmik instruktażowy

#przegryw #przegrywpo30tce #blackpill #samotnosc #redpill #niebieskiepaski #niebieskipasek #logikaniebieskichpaskow #rozowepaski #logikarozowychpaskow #rozwojosobisty
Zwierz33 - Dobra huopy zrobiłem podsumowanie dzisiejszego "self strzyżenia" z tagiem....

źródło: Self Strzyżenie

Pobierz
Zwierz33 - Dobra huopy zrobiłem podsumowanie dzisiejszego "self strzyżenia" z tagiem....
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@KMK91: Niektórym wypadają przed 20 XD ( ͡ ͜ʖ ͡) To już całkiem ¯\(ツ)/¯
U Ciebie kiedy się zaczęło i od kiedy łysa pała ?
Mi też mocno lecą mam między 2 a 3 plus góra przerzedzona mocno ale na całości a przy dłuższych wygląda jakby w miarę norlanie było póki co. Ale myślę że, jeszcze z 6-7 lat i na łyso ¯\(ツ)/¯
  • Odpowiedz
  • 0
@Little_Makak: Wahl Senior ale możesz inne np. JRL Fresh Fade albo Gamma Piu Absolute. Ważne żeby miała przesuw wysunięcia ostrza, dzięki temu można precyzyjniej cieniować co do mm. I nasadki koniecznie od Wahl bo są dobre ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Maszynka jest profesjonalna skierowana do fryzjerów i barberów pod salony( ͡° ͜ʖ ͡°)
Plus jeszcze taki że, możesz ostrze zerować czyli że,
Zwierz33 - @Little_Makak: Wahl Senior ale możesz inne np. JRL Fresh Fade albo Gamma P...
  • Odpowiedz
  • 1
@Little_Makak: Zwykłe ścienne z Leroy Merlin i takie ręczne fryzjerskie z rączką jak w salonach kiedy barber pokazuje jak tył wygląda. Takie coś kosztuje 15-30 zł. Podobnie jak ten z filmiku robiłem. Ale widziałem takie lustra na AliExpress i Amazonie. Cięzko powiedzieć na ile to pomoże bo lustro myli strasznie przez odbicie lustrzane i trzeba się nauczyć ruchów. Ostatecznie trzeba trochę ostrożnie na czuja i sprawdzać w lusterku co chwilę.
Zwierz33 - @Little_Makak: Zwykłe ścienne z Leroy Merlin i takie ręczne fryzjerskie z ...
  • Odpowiedz
@Zwierz33: Gdy miałem 21-22 lata, to już było "wysokie czoło" i widoczne zakola, natomiast poważna łysina pojawiła gdy miałem 24-25.

Twoje strzyżenie wyszło bardzo przyzwoicie.
  • Odpowiedz
@Zwierz33: pewni nawet sam nie spodziewałeś się takiego efektu?Szkoda, że nie nagrałeś filmu z roboty, nawet fade Ci się udał, niewielu fryzjerów to potrafi. Podstawą jest delikatność/opanowanie ruchów maszynką, wyczucie i cierpliwość, małymi kroczkami sobie eksperymentować z przejazdami i stały podgląd sytuacji xD
  • Odpowiedz
  • 1
@KMK91:

Gdy miałem 21-22 lata, to już było "wysokie czoło" i widoczne zakola, natomiast poważna łysina pojawiła gdy miałem 24-25.


To ładnie... u mnie głównie przez stres w ostatnim czasie nasiliło się, teraz nieco zwolniło. A tak to ogólnie może androgenowe. Kij wie... Ale z tym ponoć za dużo nie da się zrobić. Jak wypadają to kwestia czasu, można jedynie spowolnić ten proces. Później to albo jakieś tupeciki na klej
  • Odpowiedz
  • 1
@skud: pewni nawet sam nie spodziewałeś się takiego efektu?

Powiem szczerze że, miałem trochę obawy ale na szczęście udało się jakoś. Nie taki diabeł straszny jak go malują. Najważniejsze to nie bać się i spróbować. Ja już wcześniej miałem tą maszynkę bo bawiłem się brodą. Robiłem sobie kontury, jakieś cieniowania bazując na zagranicznym you tube bo ten Polski ubogi. Mało konkretów. Na zagranicznym wszystko tłumaczą od a do z. Potem obcinałem od święta tu jakiegoś znajomego itd... Od stycznia 2023 w sumie czyli 20 strzyżeń. Z tego co zauważyłem sprzęt jest bardzo ważny i z tego co tłumaczyli na zagranicznych kanałach. Bo np. jak chcesz zrobić skin fade to ważne żeby maszynka była z tym przesuwem bo zapewnia pełen zakres co do mm i sama maszynka domyślnie tnie najkrócej na 0.8 mm ale można wyzerować ostrze chyba do 0.4 mm potem trymer na chyba 0.2 mm i golarka 0.0 mm. Więc sprzęty muszą być zgrane z sobą, inaczej powstanie ściana której nie da się zlikwidować zwykłą maszynką typu philips czy jakieś marketowe brauny. Maszynka musi być profesjonalna.
Kolejna sprawa to wyobraźnia z tego co zauważyłem i wszystko jak na moje oko obija się o geometrię i kąty. Trzeba sobie wyobrażać co będzie jeśli włosy wyciągnę w tą czy inną stronę i je dotnę to jak będą wyglądać po opadnięciu. I to się łączy z techniką bp. np. górę oddzieliłem klipsami żeby nie wjechać za wysoko bo powstało by "jajko" a z tego co tłumaczyli u faceta ma być kwadrat u kobiety mogą być zaokrąglenia przy przejściu boków z górą. Trochę jak w każdym zawodzie, tak to widzę. Wyobraźnia, sprzęt, trochę wiedzy i technika. W damskim też dzielą włosy na partie z tego co oglądałem.

I generalnie jakieś degażówki nie muszą być drogie ale najlepiej firmy które pod salony produkują i tu też polecane są np. foxy albo jaguary jakieś po 100-150 zł. Nie muszą być mega drogie bo na tym trzeba zawodowo zarabiac żeby to się zwracało. Ale koniecznie firmy produkujące
Zwierz33 - @skud: pewni nawet sam nie spodziewałeś się takiego efektu?

Powiem szczer...
  • Odpowiedz