Wpis z mikrobloga

Myślałem, że w ofensywie chodzi o zdobywanie terenu ( ͡° ʖ̯ ͡°).

Robotyne - Verbove 12.09.2023

Na wschodzie stracony jeden kilometr, wyzwalany przez 5 dni. Na południu - trudna i mozolna praca UKR. Stracony sprzęt i życie UKR żołnierzy. Powoli do przodu na południowym kierunku.

Do końca września nic za bardzo się nie zmieni na tym kierunku działań. Do zdobycia Verbove i Novoprokopivka.

https://x.com/Fitek69/status/1701635618772570234?s=20
#ukraina #wojna #rosja
Pobierz Szinako - Myślałem, że w ofensywie chodzi o zdobywanie terenu ( ͡° ʖ̯ ͡°). 
Robotyne ...
źródło: F51sVrCXoAEDxwc
  • 19
o byłeś w błędzie, może poczytaj co się działo w ofensywach wojny okopowej.


@Aleale2: Jakie to ma znaczenie? Jeżeli Ukraina zamierza walczyć jak podczas 1 wojny światowej to niech od razu się podda, bo w takiej wojnie nie pokona państwa o prawie 5-krotnie większych możliwościach mobilizacyjnych. Po prostu mięsa okopowego Ukrainie zabraknie. Ukraina zapowiadała manewrowy pogrom Rosjan a dowiozła wojnę okopową rodem z pierwszej wojny. xD
to mistrzu nie tak łatwo wymyślić coś nowego i żeby to jeszcze zadziałało.


@Aleale2: To było myśleć wcześniej. Mówiły ruskie onuce, żeby nie dawać Rosji czasu z mobilizacją i nie dawać jej całej zimy spokoju na budowanie linii obronnych. To tacy ludzie byli wyzywani. Dzisiaj tak jakby wyśmiewanie rosyjskich umocnień i wyśmiewanie mobilizacji troszkę słabiej słychać. Od początku każdy ogarnięty mówił, że Ukraina ma szanse jeżeli szybko zmasakruje rosyjskie wojska i
@Szinako: A co mają zrobić jak nie mają lotnictwa ani pocisków dalekiego zasięgu by razić zaplecze wroga, i tym samym osłabiać jednostki frontowe i móc uzyskać przełamanie?
Ty lepiej sprawdź ilu r0sjan wyjechało z r0sji, przez ostatnie 30 lat, i nie, nie ma was 144 mln xDDDDDDDDDDDDDDD tylko dużo dużo mniej.


@Little_Makak: Myślałem, że ogarniasz, że albo dyskutujesz normalnie, albo znikasz. Ja normalnie tobie odpowiadałem kulturalnie bez pisania ani sugerowania, że jesteś Ukraińcem. Ty nie dałeś rady i musiałeś zacząć obrażać. Wyzywanie kogoś ruskich to obelga więc żegnam. Nawet bayzed może pisać pod moimi wpisami póki robi to
@Szinako: Ukraina miała paść w 3 dni, potem miała oddać wszystkie zajęte terytoria, potem mieli przestać się dozbrajać, potem mieli nie robić kontrofensywy, potem mieli utknąć na pierwszej linii obrony, teraz mają utknąć na 2 i 3 linii obrony. A mimo to ciągle bliżej tego morza i krymu. Powoli, to fakt, ale ciągle bliżej