Wpis z mikrobloga

Skoro roastujemy całą polską piłkę, chciałbym wspomnieć o tym kto mnie najbardziej irytuje (poza Krychowiakiem oczywiście). Sebastian Szymański to ponoć niesamowity technik, który w 26 występach dotychczas nie dał tej reprezentacji nic. Nie pamiętam jego dobrego meczu, nie pamiętam jakiegoś ładnego podania, ba, nawet nie kojarzę czy kiedyś wystawił się ładnie do piłki. Pamiętam za to strzał sam na sam, gdzie miał okazję strzelić 3 bramkę Mołdawii. Oczywiście że tego nie zrobił.

Sam styl Szymańskiego poza boiskiem mnie irytuje. Od czasów Michniewicza, jest to zawodnik pierwszego składu, i zawsze udaje mu się przechodzić obok meczu medialnie. Gdy sousa nie powoływał Sebastiana, ten oburzony udzielał wywiadu mówiąc że chciałby poznać powody dla których tak świetnie grający zawodnik nie ma miejsca przy powołaniach. Natomiast gdy trzeba udzielić wywiadu po meczu takim jak z albanią, mołdawią czy Czechami, gdzie wtedy jest piłkarz co w tych 3 meczach wychodził w 1 składzie? Gość tak ginie w meczach reprezentacji, że mam taką teorię że nikt nawet się nie domaga jego wypowiedzi, bo mało kto z #!$%@? pamięta że on grał na boisku. Sprawdziłem kiedy ostatni raz był na konferencji - w katarze, gdy były one niemalże codziennie, a poza tym, w trakcie normalnego zgrupowania ani razu, czyli nawet mniej niż Ben Lederman. Czyli co, w kontekście dyskusji o charakterach, Szymańskiemu nie brakuje charakteru w momencie gdy nie dostaje powołań i musi to głośno wygłosić, ale gdy już dostaje i nie robi nic, na czym niewątpliwie tracimy to już głowa w piasek?

Dla mnie w pierwszym szeregu do odstrzelenia, poza typami standardowymi z krychowiakiem na czele, jest właśnie szymański. Ponoć gra w klubie fenomenalnie, asystuje, strzela, a w reprezentacji nic. Ponoć gra na innej pozycji, ale na miłość boską, czy inna pozycja w takim razie odbiera mu całkowicie umiejętność gry 1 na 1, przyspieszenia, dryblingu? Nie mówimy o meczach z Hiszpanią czy Włochami, tylko #!$%@? amatorami z wysp owczych, i prawie amatorami z Mołdawii...

Już wybierając ścieżkę kariery i kluby widać że zawodnik ten kieruję się raczej pieniędzmi niż awansem sportowym. Nie zdziwiłbym się jakby to on dokładał do ognia atmosfery po utracie premii. Stosunek innych reprezentantów do niego też wydaje się być mocno zdystansowany. Wydaje mi się że to on jest tym zgniłym owocem (pewnie jednym z wielu) reprezentacji...

#mecz #reprezentacja #pilkanozna #tetrycy #polska
michalxd21 - Skoro roastujemy całą polską piłkę, chciałbym wspomnieć o tym kto mnie n...

źródło: temp_file1975315426284315002

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@michalxd21: jeśli już to ostatnio Skóraś i Kamiński dołączyli do teamu Krychowiaka, kamyk jeszcze coś próbował ale gówno z tego wychodziło ( ͡° ʖ̯ ͡°) Na pewno trzeba jakoś załatać lewą stronę- wahadło/skrzydlo, pomoc - po Krychowiaku i 2 obrońców do Kiwiora, ja bym Augustyniaka i Dawidowicza tam widział.
  • Odpowiedz
@michalxd21: Szymański z Albanią grał to co powinien grać Zielinski każdego meczu by się nie zbłazić. Chyba (wyciągam z pamięci), jeden z pierwszych którzy w losowaniu Santosa, trafił, że musi iść na ławkę.
  • Odpowiedz