Wpis z mikrobloga

Jaka jest wasza ulubiona książka? Albo co ostatnio przeczytaliście i was poruszyło? Można podać maksymalnie 3, gatunek dowolny ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Jako, że zakupiłam sobie czytnik ebooków i nałogowo ostatnio pochłaniam książki to gromadzę biblioteczkę.

#ksiazki #czytajzwykopem #pytanie
  • 22
  • Odpowiedz
@AcyX: ostatnio siedzi mi w głowie "Zanim dojrzeją granaty", ale język poetycki, więc polecam tylko dla zboczonych pod tym kątem (jak ja), albo dla szukających odrobiny literackiej egzotyki i nie bojących się takich klimatów. ;)
  • Odpowiedz
@AcyX ulubiona to chyba „Ja,Klaudiusz” bo wracam do niej co jakiś czas. A ostatnio największe wrażenie zrobiły na mnie „Przypadek Charlesa Dextera Warda” Lovecrafta, naprawdę miałam ciary, oraz reportaż „Był sobie chłopczyk” Ewy Winnickiej.
  • Odpowiedz
@AcyX: w tym roku dość mocno przykuły mnie poniższe pozycje:
1. Michael James Sullivan - tom 2 "Epoka mieczy"
2. Jonathan Stroud; seria "Lockwood & Co." - szczególnie 3. tom: "Mroczny sobowtór". Poprzednie dwie części też były fajne, ale trzeci tom pochłonąłem w jedne dzień ()
  • Odpowiedz
Jaka jest wasza ulubiona książka?


@AcyX: Seria "Pierwsze prawo" - Fantasy mroczne, bez elfów i krasnoludków, magia niezwykle rzadka. Szarzy moralnie bohaterowie, wysoka realistyka i czasem aż za dużo nieprzyjemnych szczegółów. Ogarnąłem sobie z ciekawości pierwszą część i przeczytałem w ciągu 3 miesięcy wszystkie 9 książek w tym uniwersum.

Polecajka

ps. Zapomniałem wspomnieć że bohaterowie są napisani po prostu genialnie, i do mało których postaci się tak przywiązałem
  • Odpowiedz