Wpis z mikrobloga

#ukraina #usa #wojna #logistyka

Przeglądam sobie listę sprzętu który trafił na Ukrainę, pomijając to jak gigantyczna jest skala pomocy w postaci sprzętu i amunicji to.. w jaki sposób oni to tam wszystko przewieźli? Przecież ilość pociągów i tirów które musiały tam pojechać jest niewyobrażalna (na liście jest np. 2 miliony sztuk pocisków artyleryjskich 155mm) a do tego trzeba zorganizować huby logistyczne żeby to wszystko przeładować, rozładować..
  • 5
Przecież ilość pociągów i tirów które musiały tam pojechać jest niewyobrażalna (na liście jest np. 2 miliony sztuk pocisków artyleryjskich 155mm)


@pomidorowymichal1: Nie zrobiono tego w jeden dzień.

a do tego trzeba zorganizować huby logistyczne żeby to wszystko przeładować, rozładować..


@pomidorowymichal1: J-town czyli Rzeszów Jesionka wita bardzo serdecznie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Szinako: wiem że nie zrobiono tego w jeden dzień, a jednak zrobiono to w tak wielkiej tajemnicy że pomimo ogromnego zainteresowania tematem nigdzie nie widziałem żadnych zdjęć ani blizszych informacji. Same 2 miliony pocisków 155mm to jest 3.600 tirów licząc po wadze pocisku bez opakowania. Samolotami wozisz lekki i drogi sprzęt a nie pociski artyleryjskie - takie rzeczy muszą jechać pociagami a wczesniej drogą morską
wiem że nie zrobiono tego w jeden dzień, a jednak zrobiono to w tak wielkiej tajemnicy że pomimo ogromnego zainteresowania tematem nigdzie nie widziałem żadnych zdjęć ani blizszych informacji


@pomidorowymichal1: Nie było żadnej tajemnicy. Samoloty wojskowe z całego świata dzień i noc lądowały w Rzeszowie. A na polskich autostradach w stronę Ukrainy non stop jechał jakiś sprzęt. Pociągami też non stop coś na Ukrainę jechało. Tego się nie dało ukryć i