Wpis z mikrobloga

Pomoże ktoś z tagu #medycyna lub #lekarz?

Żona od 1 września gorączkuje + ma suchy, duszący kaszel. 3 września wizyta na opiece świątecznej. Dostała Sumamed - nie pomógł. Od 2 września do 6 września naprzemiennie Theraflu i Pyralgina. W czwartek dostała od innego lekarza Zinnatt + Mucosolvan + miała brać paracetamol w razie gorączki. Brak znaczącej poprawy pomimo 3 dni na nowym antybiotyku. Gorączka nawraca, kaszel się utrzymuje.

2 testy na COVID wyszły ujemnie. Osłuchowo niby wyszło zapalenie oskrzeli. Na twarzy już wysypka od leków najprawdopodobniej. Ja wcześniej miałem duszący kaszel i ból gardła ale mi antybiotyk pomógł i obecnie nic mi nie jest. Syn zdrowy.

Paracetamol wliczając w to Theraflu już jest podawany za długo. Kolejna wznowa gorączki. Nie wiemy co robić.

#kiciochpyta
  • 9
@linuxuser: na pewno ograniczyć paracetamol w tym leki z paracetamolem i udać sie jak najszybciej do lekarza najlepiej tego samego, żeby widział różnice, jeżeli rzeczywiście na już to zawsze warto pojechać na npl
@linuxuser: wróciłabym do lekarza, trzeba najwyraźniej pogłębić diagnostykę. Nawet rozważyłabym pojechanie dzisiaj na izbę przyjęć, skoro po takim czasie ciągle jest problem. Nie wiadomo co się dalej wydarzy.
  • 1
@paakcer: @SkrytyZolw @tHoePs @Wjolka byliśmy na świątecznej pomocy. Lekarz stwierdził, że płuca osłuchowo czyste. Lekarka powiedziała również, że nie może jako świąteczna pomoc przepisać skierowania na żadne badania czy do szpitala, bo to tylko pomoc doraźna. Kazała udać się jutro do lekarza rodzinnego celem otrzymania rozszerzonej diagnostyki (badania z krwi) no i dała kolejny antybiotyk (nie wiem po co zmieniać na kolejny antybiotyk bez badań). Nie wykupowaliśmy, żona dokończy Zinnatt, a
@linuxuser Przy atypowych zapaleniach pluc osłuchowo może nie być nic słychać mimo ewidentnego obrazu rtg. Lato, młoda dotychczas zdrowa osoba, kaszel, wysoka gorączka- prawdopodobne.
Przy nieskuteczności antybiotyku zmienia się go.
3 dni sumamedu to za mało, a zinnat w atypowych zapaleniu nie zadziała.