Wpis z mikrobloga

Pytanie do osób mieszkających lub bywających w UK szczególnie okolice Londynu. Ktoś może mi wyjaśnić o co chodzi z tym połączeniem?

Muszę się dostać z lotniska Heathrow Terminal 3 do Hull i jedyne sensowne połączenie jakie znalazłem to te. Z lotniska do Londynu jedzie pociąg a później jest jakaś tuba na druga stacje. O co z tym chodzi? Mam zrozumieć że przyjeżdżam o 9:03 na Paddington a później z Kings Cross odjeżdża kolejny o 9:48?

Kolejne pytanie to czy dużo ludzi spodziewać się o tej godzinie w piątek? Dokładnie 22 września bo słyszałem że w bywa tłoczno i jeśli ląduje o 6:25 to dam radę przejść granice, odebrać bagaż i zdarzyć na pociąg o 8:47? #uk #emigracja #podrozujzwykopem #podroze #pytanie #londyn #kolej
Pobierz FeyNiX - Pytanie do osób mieszkających lub bywających w UK szczególnie okolice Londyn...
źródło: IMG_2207
  • 18
@FeyNiX: Tak, dobrze rozumiesz, musisz przejechać z Paddington na King's Cross, to inny dworzec. Możesz tam się dostać metrem, Circle line lub Hammersmith and City, to blisko jest. Bilet na pociąg jest w tym przypadku ważny na metro. Na Heathrow nawet jak jest tłoczno to kontrola i odbiór bagażu nie zajęły mi nigdy więcej niż godzinę od lądowania, przeważnie ok. 45 min., szczególnie jak przechodzisz przez automatyczne bramki.
Co do pociągu
@FeyNiX: z lotniska do centrum albo heathrow express (15 min) albo elizabeth line (45 min). W obu powinna byc klima. Metro sobie odpusc, dlugo, tloczno, goraco.

7-10 to godziny szczytu takze moze byc tloczno, zwlaszcza na lotniskach/stacjach kolejowych/w metrze.
@bartd: @chemik_kieszyk @ChlopoRobotnik2137 @butcher_borys udało mi się dzisiaj wydrukować te bilety bo w aplikacji mam napisane że nie mogą być cyfrowe w telefonie. Z tego co patrzyłem w Google to jest to faktycznie metro i ponad 4 mile. Będę jechał z bagażami 10 kg + 20 kg także trochę może być ciężko. Tym biletem od Heathrow Express można jechać metrem? Duży tam jest bałagan? Ile może mnie ewentualnie skasować Uber itp
Pobierz FeyNiX - @bartd: @chemikkieszyk @ChlopoRobotnik2137 @butcherborys udało mi się dzisia...
źródło: IMG_2211
@chemik_kieszyk: czyli tym drugim biletem KX do Hull przechodzę przez bramki i jadę z Paddington do King’s Cross? Jeszcze drugie pytanie, gdy wyjdę z metra to daleko trzeba isc aby trafić na peron z którego odjeżdżają pociągi dalej w kraj? I trzecie, to prawda ze w godzinach szczytu taki ścisk jak w Indiach ze jeden na drugim stoi czy trochę luźniej? Będę miał dwie torby 10 kg + 20 kg (te
@FeyNiX: 1. Tak, wkładasz papierowy bilet na Paddington i King's Cross i bramka cię puszcza.
2. Relatywnie daleko, trzeba tak z 5 min przejść tunelem.
3. Jest trochę tłoczno, ale bez przesady, cały czas Europa. Nie będziesz jedyny ze sporym bagażem, więc luz, nawet 2 walizki są do ogarnięcia.
@chemik_kieszyk: tak tylko trochę się pogubiłem gdy wysiadłem z metra i bilet z Kings X do Hull mi się rozmagnetyzowal i na każdej bramce musieli mi pracownicy swoją kartą otwierać. Generalnie bardzo dużo osób było z dużymi walizkami a aż do odjazdu do 9:48 nie ma zbytnio ruchu, powiedziałbym że luźno i spokojnie. Leciałem aż z Miami także było OK