Wpis z mikrobloga

@Panjanpan: „The game will enter full production in April 2024. It is expected to take 1-2 years plus an additional 6 months or so for polish. This could mean the Max Payne 1 and 2 remakes may not hit our consoles and PCs until 2026-2027” ( ͡° ʖ̯ ͡°)
tak #!$%@?ł na tej rivie, ze jak sie dalo wszystko na max to bylo 5 klatek


@nocny-mirek:
Zapamiętałem to nieco inaczej, ale jednak w roku premiery miałem raptem 13 lat a pamięć bywa zawodna. Na pewno latał dużo lepiej niż GTA III, które zmusiło mnie do przeznaczenia letniego zarobku ze zbioru czereśni na GF4 (niestety tylko MX 440), naiwnie licząc, że jest lepszy niż droższa trójka. ( ͡º ͜ʖ
tam było jakieś ustawienie graficzne, że kurtka Maxa robiła sie taka błyszcząca

@nocny-mirek:
Tego akurat nie pamiętam, nie mylisz czasem z dwójką Maxa?

Niemniej możliwe, że coś takiego było i ogromny spadek wydajności na Rivie mógł brać się z braku sprzętowej transformacji oświetlenia (wprowadzonej wraz z pierwszym GeForce 256) albo pixel/vertex shadera (pojawił się dopiero wraz z serią GeForce 3 który miał premierę kilka miesięcy przed grą), i kurtka musiała być
A do tego za-pier-da-lał na Rivie TNT2


@smk666: ale 64mb ramu i Pentium III grzał się do czerwoności. Pamiętam dokładnie postery z każdego rozdziału i ten #!$%@?ący czerwony pasek ładowania bo gra wczytywała mi się ok 10 minut xD