Wpis z mikrobloga

@wicherq jak sprawdzam kod czesciami to zawsze te dwa atrybuty są, i jest ok. Problem jets na całości ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@buchowo łączenia są po jednym data type, ale np. długość tekstu w kolumnie (identyfikatora po którym łączę) waha sie miedzy tabelami. Ale użyłam Trima i nic to nie dało.
Próbowałam też puszczać zapytanie bez hintów, bo używałam paralela ósemke, myślałam że moze się przez to pierdzieli,
@cohontes powiedzmy, że to identyfikator produktu, więc np "1000" odpowiada produktowi A, "1001" odpowiada produktowi B i tak dalej, aż do produktów nr pierdyliard. No i między tabelami łączę po tych unikalnych identyfikatorach, zawsze mam jeden wiersz per identyfikator
@MechanicznaPitaja: w komercyjnych projektach nie używa się w ogóle SQL do wyszukiwania danych, te rzeczy które chcesz by były wyszukiwalne z bazy danych SQL - wybierasz je i wrzucasz do elastica (silnik wyszukań) i tworzysz przeszukiwalny indeks

Zapytania wyszukujące dane z elasticsearcha są kilkadziesiąt razy szybsze niż wyszukiwanie w SQL ze względu na architekturę elasticsearcha (odwrócone indeksy, rozproszenie, skalowanie, równoległość itd)
@nad__czlowiek ale poczekaj, jakby mi dane znikaly na łączeniach, to przy puszczeniu całego zapytania z ograniczeniem na ten jeden identyfikator też nie miałabym danych, a mam. Nie mam dla niego danych, jak puszczam zapytanie dla całego zbioru i potem go wyszukuje - zupełnie nic w kodzie nie zmieniam, tylko zakomentowuje linkijke z wyborem identyfikatora