Wpis z mikrobloga

Trochę chwale się bo na wielu walorach leje się krew a u mnie w miarę spokój. Chyba dobrze się zdywersyfikowalem. Jak spada orlenisko to rośnie kupowany na wcześniejszej wyprzedazy torpol. Jak spada XTB to Pan Mirgos kupuje akcje swojego Mirbudu i mi to kompensuje zjazd na portfelu. Caly portfel stabilizuje Suntech.

W ciągu roku dokładnie +50.8% brutto i na spokojnie dokupuje to co uważam, że ma wartość.

Zaluje w tym roku zbyt wczesnego wejścia w Sunex. Przyznam się, że się napaliłem i po pierwsze nie przeanalizowałem na chłodno (zrobiłem to dopiero później) i nie rozłożyłem zakupów w czasie to teraz pocierpię. Nie sprzedaje bo wydaje się konsolidowac i chyba najgorsze mieć za sobą.

Stresują mnie tylko posty Pana Cyferki, że mi to wszystko Pan Krach zabierze. Ale tylko trochę się stresuje.
Jakoś ten rosnący dolar podpowiada mi, że tu u nas na GPW będzie tanio i ludzie będą chcieć to kupować.

Z tym stresem to jest w ogóle ciekawa sprawa bo mniej go odczuwam jak jest faktycznie źle niż gdy jest dobrze ale mówi się, że będzie źle :D. Taki strach przed tym co może nadejść. Jak już nadeszło to na chłodno do tego podchodzę.

#gielda
markier - Trochę chwale się bo na wielu walorach leje się krew a u mnie w miarę spokó...

źródło: SmartSelect_20230908_082133_Firefox

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
@markier: przeczytalem 1 i ostatnia linijke, i na #!$%@? takie wypociny tutaj wypisujesz? nikogo to chlopie nie interesuje czy ty sie stresujesz czy nie, znajomych nie masz ze musisz obcym ludziom na forum z obrazkami taki sciek wypisywac? lol
  • Odpowiedz
  • 0
@thenojs: ale o co chodzi? Kawusi smacznej z rana nie było?

Pisze to co mi ślina na język przynosi, możesz nie czytać, wrzucić na czarno i uznać mnie za debila. Polecam.
  • Odpowiedz
@markier:
Obecnie jest stosunkowo latwo sie zabezpieczyc przed recesja i spadkami na gieldach
Rentownosci sa wysoko, naprawde maja duzy dystanst do potencjalnych spadkow w razie recesji i obnizania stop przez banki centralne

Jak ktos chce sie zabezpieczyc przed spadkami, to niech czesc portfela wlozy w obligacje - jak nie ma dzwigni na koncie, to w dlugoterminowe, jak ma dzwignie, to ja preferuje krotki koniec. Moze niekoniecznie polskie, bo to co glapa odwala to byc moze nawet recesja nie obnizy mocno dlugiego konca w
  • Odpowiedz
  • 0
@151346136: teraz wyjdę na ignorant bez wiedzy ale kto nie pyta to jej nie zdobędzie. Jeśli obligi to kupuje czasem polskie EDO. Mam tam ok 15% kasy.

To co Ty proponujesz to obligacje z rynku wtórnego i pewnie US? Czyli kupuje teraz po niższej cenie i opycham jak rentowności spadną (cena wzrośnie)?

Jeżeli tak to mam wrażenie, że tam ruchy są bardzo małe. Tzn do zarobienia jest kilka procent, chyba,
  • Odpowiedz
@thenojs zamknij jape trollu, to są właśnie wartościowe wpisy na tagu, a to co ty tu wypisujesz, to jest jak ściek z bankiera, dupsko cię zapieklo, bo sam lecisz na stracie zapewne, bo nie raz tu pisałeś, ze shortujesz papiery z GPW
  • Odpowiedz
@maniek74: wartosciowe wpisy? wartosciowe to moga byc analizy o spolce, przewidywania kursu, a nie ze ktos sie brandzluje ze mu 2 trejdy wyszly i podnieca sie czy przez to sral rano czy nie, jak kazdy zacznie wrzucac takie #!$%@? to za chwile tag bedzie #!$%@? takim brandzlowaniem sie...
  • Odpowiedz
teraz wyjdę na ignorant bez wiedzy ale kto nie pyta to jej nie zdobędzie. Jeśli obligi to kupuje czasem polskie EDO. Mam tam ok 15% kasy.


To co Ty proponujesz to obligacje z rynku wtórnego i pewnie US? Czyli kupuje teraz po niższej cenie i opycham jak rentowności spadną (cena wzrośnie)?


Jeżeli tak to mam wrażenie, że tam ruchy są bardzo małe. Tzn do zarobienia jest kilka procent, chyba, że dźwignia. Ale jakoś spokojniej mi się śpi grając bez dźwigni (to lubię tylko dla zabawy mała kwota na indeks ach).


Mylę
  • Odpowiedz
  • 0
@151346136: dzięki wielkie za bardzo rzeczowy post. Popatrzę na wykresy i te tickery. Muszę zobaczyć czy mój makler w ogóle umożliwia kupowanie tego (xtb plus ING).

@thenojs jak widać na coś ten post się przydał. Ja się czegoś nauczyłem od Pana Cyferki. Co Ty wyciągasz z dyskusji na tagu to już twoja sprawa ale swoje frustracje prosiłbym wrzucaj w inne wątki.
  • Odpowiedz