Wpis z mikrobloga

Czy ktoś z szanownego grona ekspertów na tagu, mógłby mi powiedzieć. Czy prawda jest, że kobiety z umiejętnościami i wykształceniem przydatnym na wojnie i w wojsku będą miały zakaz opuszczania Ukrainy. Zatrudniam trochę kobie z Ukrainy i chodzą takie plotki w firmie.
#ukraina
  • 13
Czy ktoś z szanownego grona ekspertów na tagu, mógłby mi powiedzieć. Czy prawda jest, że kobiety z umiejętnościami i wykształceniem przydatnym na wojnie i w wojsku będą miały zakaz opuszczania Ukrainy. Zatrudniam trochę kobie z Ukrainy i chodzą takie plotki w firmie.


@JPRW: jak zwykle negujesz cokolwiek co może postawić Ukrainę w niekorzystnym świetle (chociaż tutaj i tak nie ma nic niekorzystnego), on pyta czy będą a nie czy teraz jest
@neurotiCat: Cytujesz ukraińskie media czy jakiś anonimowy profil na tłiterku?

jak zwykle negujesz cokolwiek co może postawić Ukrainę w niekorzystnym świetle (chociaż tutaj i tak nie ma nic niekorzystnego


@FENOMENALNY_CZARODZIEJ: jak zwykle próbujesz nie wyjśc na durnia (chociaż jak zwykle wychodzisz).
@JPRW
Ciekawe.
Ja zaslyszalem że jest jakiś projekt ustawy który zobowiązuje 14 grup zawodowych kobiet do pozostania na terytorium Ukrainy po 1 października.
Stad moje pytanie. Dużo już jakiś gowno informacji prosto z fejabuka lub innego Instagrama do mnie docierało, ale to akurat dosyć mocno mnie zainteresowało
i właśnie wymieniasz zawody medyczne...


@FENOMENALNY_CZARODZIEJ: Które mają obowiązek rejestracji a nie zakazu wyjazdu z kraju. Rozumiesz?

@Chudyy Zakaz wyjazdu jest regulowany na poziomie rozporządzeń rządowych. Na ten moment kobiety podlegające rejestracji nie mają zakazu wyjazdu z kraju. Tak to wyjaśnił rzecznik straży granicznej. Dopóki nie zmienią się przepisy nikt na granicy nie będzie sprawdzał czy jakaś babka ma dyplom z kulturoznawstwa czy farmacji.