Wpis z mikrobloga

@Wakacje_na_Trisolaris można próbować się wystawiać na bodźce i tym samym oswajać, ale u mnie to nie działa bo wystawiając się na bodźce których nie lubię po prostu obniżają mój nastrój i powodują nerwowość która jak za długo trwa to powoduje nawrot depresji lub chociaż depresyjnego nastroju.

Wyleczyć się nigdy nie wyleczysz całkowicie z nadwrażliwości sensorycznej ale można tylko obniżyć drażliwość jaka te nadwrażliwości sprawiają. Ja osobiście po prostu ogarniam nadwrażliwości na około
@Kitku_Karola dzięki, Czytając Twoja odpowiedź mam pewność, że zmagamy się dokładnie z tym samym.

Kiedy odkrylaś, że to nadwrażliwość sensoryczna? Jak długo o niej wiesz i czy korzystałaś z jakiejś profesjonalnej pomocy w tym temacie?

Osobiście po 31 latach życia zdaję sobie sprawę, że to to, będąc w związku i żyjąc ze zdrową osobą na wszystkich płaszczyznach i porównując reakcje na różne bodźce, nie tylko fizyczne ale też emocjonalne. A to dopiero
@Wakacje_na_Trisolaris w sumie to zmagam się z moimi sensorycznym problemami całe życie i niestety z tego powodu byłam tez złe traktowana w domu czy szkole, albo niezrozumiana w pracy. Mając 30 lat zdiagnozowalam się i okazało się ze jestem osoba w spektrum autyzmu. Niestety większość życia nie wiedziałam jak sobie radzić i w niektórych aspektach jakoś wypracowałam sposoby na około by jakoś przeżyć a w innych musiałam bodźców omijać jak ognia. Po