Wpis z mikrobloga

#pracbaza #budownictwo #budowadomu #malarstwo #wlasnafirma #przegryw #januszebiznesu #matematyka #januszalfa

Wykopki, jestem „dorywczym” malarzem, który ma zbyt dużo wolnego czasu i maluje mieszkania wałkiem, dorabiam tak sobie ze 3k miesięcznie, ale mam bardzo mało zleceń z uwagi na cenę o i ogromną konkurencje w branży. Biorę po 12-15 zł od metra. Ładować 5k złoty w agregat, którym robotę zrobie kilka razy szybciej i #!$%@?ć się robotą biorąc 6-7 zł od metra przebijając się przez resztę ofert konkurencji robiąc dużo więcej ale na zaniżonej cenie? Jest za duża konkurencja na branie powyzej 10 zl od metra, a wałkiem nie warto.
  • 23
@artur-hemingway: Twoje pytanie dotyczy decyzji biznesowej, która zależy od wielu czynników, w tym od Twojej sytuacji finansowej, celów i długoterminowej strategii. Oto kilka czynników, które warto wziąć pod uwagę przy podejmowaniu tej decyzji:

Koszty inwestycji: Przede wszystkim musisz zastanowić się nad kosztami zakupu agregatu za 5 000 złotych. Czy stać Cię na tę inwestycję bezpośrednio, czy będziesz musiał wziąć kredyt? Jeśli tak, to ile wyniosą koszty obsługi kredytu?

Szybkość i efektywność
@artur-hemingway ogólnie to moze warto rozważyć wynajem? Wypożyczam taki sprzęt za 100 złotych za dobę i klienci sobie chwalą. Różnicowanie cen między wałkiem a natryskiem na domkach/mieszkaniach według mnie jest bez sensu.
Za 5k nie kupisz agregatu, który nada się do gęstych farb.