Wpis z mikrobloga

Cześć! Sprawe autową mam i wolę spytać bo może jakaś błahostka i sam ogarnę.
Przez kilka dni auto mi stało w cieple, odpaliłem zapłon i nagle zaczęły chodzić wycieraczki, choć były wyłączone.
Po chwili się ogarnęło i auto działało jak powinno. Po kilku minutach jazdy zaświeciła mi się migająca kontrolka świec żarowych
oraz po jakimś czasie pojawia się żółta kontrolka ESP i świeci cały czas aż do zgaszenia silnika.
Dodatkowo wskaźnik temperatury płynu chłodniczego pokazuje cały czas zero.
Wygląda trochę jakby coś się przegrzało. Auto jak coś to VW Golf 4 1.9 TDI
Może czujnik temperatury płynu chłodzącego walnął? Tylko czy by miało to wpływ na te inne komunikaty? #auta #volkswagen #mechanikasamochodowa #awaria #golf #auto
  • 11
Po kilku minutach jazdy zaświeciła mi się migająca kontrolka świec żarowych

oraz po jakimś czasie pojawia się żółta kontrolka ESP i świeci cały czas aż do zgaszenia silnika.


@thev: Któraś świeca spalona, uwalony czujnik stopu lub żarówka lub wiązka pompowtrysków o ile je masz ma przebicie.
Może się zadziać też parę innych rzeczy, przeskanuj czymś auto i będziesz wiedział.
via Wykop
  • 0
@ManiacTeam: @Kalesonietti Kupiłem jakiś gówniany "Interfejs diagnostyczny OBD2 ELM327" na allegro. Taki myk co można niby podłączyć do gniazda OBD2, sparować z apką poprzez bluetooth i za pomocą aplikacji na telefonie można niby mieć wgląd w kody błędów. Ale tak średnio coś działa, bo parować się paruje z telefonem, ale z autem połączyć się nie może. Chyba więc czas podjechać do jakiegoś mechanika lub kogoś z profesjonalnym sprzętem.
via Wykop
  • 0
@cacyyy: @ManiacTeam Yup normalnie odpalony i sobie warczy, próbowałem na luzie, na jedynce (wątpię, że ma to jakiś wpływ ale warto próbować). Coś tam sobie łączyło przez kilka minut i potem wywalało komunikat Unable to connect to ECU. Próbowałem kilka razy gasić, odpalać na nowo ale tak czy siak coś nie chce załapać.