Wpis z mikrobloga

Nowa użytkowniczka #kindle here. Czy wyłączacie kiedyś swoje czytniki czy tylko usypiacie? Sięgam po niego codziennie przed snem, ale jakoś tak nie mogę się przyzwyczaić, że go tylko usypiam. Mam przeświadczenie, że i tak pobiera baterie i go psuję xD

#czytniki #czytajzwykopem
  • 11
Mam przeświadczenie, że i tak pobiera baterie i go psuję xD


i taki użytkownik jak @AcyX ma prawie 7 lat konto tutaj na wykopie?!?! powinien być jakiś test psychologiczny przy rejestracji tutaj konta, albo moderacja niech sprawdza raz na rok stan zdrowia użytkowników( ͡° ͜ʖ ͡°)
@AcyX ja tylko usypiam. Jak akurat biorę się za papierową książkę i odkładam Kindla w uspieniu i o nim zapominam, to raz w ten sposób mi wytrzymał kilka miesięcy zanim padł, aż się zdziwiłem że to potrafi tyle przeżyć na baterii. Jak często używasz to nie ma sensu go wyłączać, przez noc nawet ułamek mu tej baterii nie powinien zlecieć
@AcyX: Jako były użytkownik Kindle a obecny PocketBooka - jak często używasz, to nie ma sensu wyłączać. Szkoda później czasu na uruchamianie. Ale jak używasz relatywnie rzadko, to jednak warto wyłączać - bateria dłużej na jednym ładowaniu pociągnie :-)
Nowa użytkowniczka #kindle here. Czy wyłączacie kiedyś swoje czytniki czy tylko usypiacie? Sięgam po niego codziennie przed snem, ale jakoś tak nie mogę się przyzwyczaić, że go tylko usypiam. Mam przeświadczenie, że i tak pobiera baterie i go psuję xD


@AcyX: Czytniki pobierają energię przy zmianie strony i podświetleniu. Jak jest uśpiony czyt. ekran nie wyświetla nowej strony tylko raz ustawił i wyłączył podświetlenie to nie pobiera energii. To nie komórka
Ale jak używasz relatywnie rzadko, to jednak warto wyłączać - bateria dłużej na jednym ładowaniu pociągnie


@ZyfiDynock: pewnie więcej energi spalisz na włączenie czytnika niż wybudzenie go. jeśli czytnik jest uśpiony to nie pobiera w ogóle energii