Wpis z mikrobloga

#starfield #gry No dobra pierwsze 10h mam za sobą i dobrze się bawię. Wszyscy tutaj piszą jaki to crap a moich odczuciach jest to dobra gra. Oczekiwałem Skyrima w kosmosie i go dostałem więc jestem zadowolony, strzelanie na pokazach wyglądało sztywno ale jest dobrze i gunplay jest spoko, fajnie jest fizyka oddana bo na każdej planecie są różne warunki i różna grawitacja. Co do optymalizacji to nie ma tragedii, spadki fps są odczuwalne na Nowej Atlantydzie ale tak to gra dobrze działa, bugów jak dotąd nie uświadczyłem ale to tylko 10h i staram się sporo zwiedzać. To co mnie trochę mocno rozczarowało to samo latanie, liczyłem bardziej na coś bardziej w stylu Elite Dangerous czyli wszystko sam mogę robić statkiem jak lądowania, starty i "podejścia" a jak do tej pory to jest to tylko klikanie że gdzieś chcę lecieć, to akurat bardzo słabo wyszło. Odpalasz mapę, klikasz podróż i wszystko samo się robi. Liczę na to, że im dalej w las tym będzie lepiej i odblokuje o wiele więcej mechanik. Polecam sprawdzić gierkę w gamepass, aha i bardzo ważna rzecz. Gra musi być na SSD bo inaczej nie da się grać. Testowałem gre na HDD i doczytywanie świata sprawiało iż gra się freezowała, po instalacji na SSD gra zapierdziela jak Ferrari po autostradzie.
  • 16
@Morty1337: jaką masz grafike i procka? i po co to w ogole instalowales na HDD jak w wymaganiach gry jest wyraznie SSD co jest juz zresztą standardem w 2023 w nowych grach ;]
@Morty1337: Gówno mnie obchodzi czy dobrze się bawisz, stwierdziłem tylko fakt. Fakty Ci bolą? Wysrałeś swoje odczucia wiec je skomentowałem, i się zesrałeś bo ktoś miał czelność skomentować twój post xDDDDD ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Morty1337: Masz problem natury intelektualnej, czułki masz słabo dostrojone czy co? Obiektywnie można stwierdzić że optymalizacja w tej grze leży i kwiczy, mówią o tym tysiące komentarzy na reddicie i masa filmików na youtube. 80FPS na 3070ti xDD
MoszeGad - @Morty1337: Masz problem natury intelektualnej, czułki masz słabo dostrojo...
@MoszeGad: Ty jesteś #!$%@?ęty czy co z Tobą nie tak? Napisałem, że moje odczucia względem rozgrywki były ok bo fps się trzymały i nie wiem czy do Ciebie to dociera ale U MNIE WSZYSTKO DZIAŁAŁO I GRA TRZYMAŁA 60 FPS WSZĘDZIE PRÓCZ MIASTA, dociera to do Ciebie pusty łbie? Mam #!$%@?ć grę bo Ty mi tak mówisz? Czego ja oczekuję od widza patogal ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@Morty1337: Rozmowa z kamieniem, do tego tak rozemocjonowanym że aż wszedł na profil, aby znaleźć coś do czego można byłoby się przyczepić ( ͡° ͜ʖ ͡°) 80, 60 zaraz utargujemy 40 xD
@MoszeGad: Tak tak, ignoruj to że w społeczności mówi się przeważnie o dwóch progach ilości fps jakim jest 30 i 60. Tylko by się #!$%@?ć. Typowa konwersacja z NPC który szuka tylko okazji to #!$%@? się.
@MoszeGad: Trochę typ przesadza. Ja na 4070ti i Ryzenie 7600x gram w 4k z FSR włączonym ze skalowaniem na 75%, na ultra wszystko i max mam spadki do 35 fps max i to tylko w miastach gdzie jest od cholery npc. Ale do stałych 60fps brakuje, nie ukrywam. Ale w 4k, a nie 1080p.