Wpis z mikrobloga

  • 641
@gtqwc_

@Zaczytanaa: Myślenie życzeniowe, typowe dla lewackich leni.


Gdyby wszyscy mieli takie ograniczone myślenie jakie ty, to do dziś ludzie by tyrali 7 godzin w tygodniu razem z dziećmi, ech konserwatyści i te wasze zakute łby
  • Odpowiedz
@gtqwc_: Chyba ważniejsze niż godziny jest wypracowany zysk. Ja tam bym wolał zatrudniać gościa który mi przez 20 godzin produkuje 20 koła zysku niż takiego który przez 80 godzin robi 10 ¯\(ツ)/¯ To tak nawiasem bo dzisiaj pracownicy produkują o wiele więcej niż te kilkadziesiąt lat temu a pensje wcale nie poszły za tym mocno w górę. No chyba, że prezesom to tak.
  • Odpowiedz
@gtqwc_: dokładnie, z jakiej racji państwo ustala coś takiego jak płaca minimalna?
Ludzie powinni mieć prawo mieszkać w namiotach i pracować za gównostawke xD
Oj mam nadzieję, że masz mniej niż 25 lat i jeszcze się tobie wydaje, że będziesz przedsiębiorca xD
  • Odpowiedz
@AdamKarolczak02137

dokładnie, z jakiej racji państwo ustala coś takiego jak płaca minimalna?


Bo nie powinno.

i jeszcze się tobie wydaje, że będziesz przedsiębiorca xD


Jestem z klasy pracującej. Mam z nią o wiele więcej wspólnego niż warszafskie droidy z judenkorpo.
  • Odpowiedz
a pensje wcale nie poszły za tym mocno w górę.


@GodEmperorWasRight: Jak wygląda parytet siły nabywczej czy chociażby wysokość stóp procentowych w porównaniu z dzisiaj, a z sytuacją sprzed 1971? W 1971 Nixon wycofał się ze standardu złota USD i odtąd notuje się zauważalną dysproporcję w przyroście wynagrodzenia szeregowych roboli, a CEO.
  • Odpowiedz
@gtqwc_ na logike kołku... skad sie teraz bierze norma miesieczna pracy? masz 5 dni pracujacych w tygodniu. Jak skrócą tydzień pracy do 4 dni to po prostu norma będzie mniejsza a wypłata taka sama bo wiekszosc ludzi i tak zarabia podstawe której zaden janusz nie moze od tak sobie obniżyć. Po za tym to że w tygodniu będą 4 dni pracujące nie oznacza że 3 dni bedziesz pierdzieć w stołek w domu
  • Odpowiedz
@gtqwc_: no chyba w fabryce azbestu. Był bym w stanie wykonać swoją pracę od pn do czw. I to nie o to chodzi, że teraz przez 8h nic nie robię, po prostu bardziej efektywnie wykorzystałbym swój czas w pracy.
  • Odpowiedz
Wypłata to wielokrotność stawki godzinowej


@gtqwc_: na magazynie albo wyrabianie B2B. 4 dniowy tydzień pracy będzie głównie dotyczył pracowników umysłowych a oni w większości nie maja płacone za godzinę

Z kim ja tu siedzę xD
  • Odpowiedz
  • 1
@Zaczytanaa W Finlandii w której mieszkam jest powszechne ze ludzie mają 2,3 prace :) Kolegą z mojej pracy ma 3, jedna w hotelu, jedna w restauracji, jedna w burger kingu. Inna koleżanka pracyje ze mnie w restauracji a druga pracę ma w aptece ( kończy farmakologię niedługo)
  • Odpowiedz
@gtqwc_: formułujecie? Gdzie ja to formułuje? Widzę ze typowo - dowaliłes głupotę, nie wiesz jak działa świat, wyzywasz innych od lewaków i teraz jeszcze jakieś projekcje osobiste sobie urządzasz. Będziesz się świetnie nadawał na wykop tylko nie zapomnij jutro wstać na lekcje
  • Odpowiedz