Wpis z mikrobloga

pytanie od kompletnego laika o #geforcenow - czy to jest tak, ze zakładam konto na #steam, kupuję dowolną grę, po czym wbijam na geforcenow, podpinam konto steam, wykupuję ten pakiet 6h dziennie i od ręki klikam i gram?

i dwa pytania uzupełniające - 1. czy jak zamiast kupować grę na steam kupię (legalnie lub nie) na allegro/gdzieś konto z grą (za ułamek ceny), to takie konto też da się podpiąć pod geforce now?

2. kiedyś #epicgames rozdawał gta v za darmo, kliknąłem wtedy w epic store „kupno” takiej gry i od tamtej pory ją mam przypisaną tam do swojego konta - czy mogę w nią zagrać na geforce now płacąc jedynie za ten pakiet 6h dziennie?

A może są jakieś alternatywy które polecacie dla geforce now? Amazon Luna z tego co widziałem nie działa w Polsce
#gry #gaming oraz świętej pamięci #stadia
  • 7
nie dowolną, tylko z listy obsługiwanych, lista dostępna tutaj: https://www.nvidia.com/en-us/geforce-now/games/ ale poza tym to tak, niczego nie pobierasz tylko odpalasz streama i grasz
odpowiadając na kolejne pytanie - GTA tam nie ma - gry Rockstara nie są obsługiwane (podobnie zresztą jak Activision/Blizzard, 2K i jeszcze paru wydawców by się znalazło)

1. jeszcze jak
2. odpowiedź w pierwszym akapicie

co do alternatyw to jeszcze chyba Boosteroid ale oni do zapoznania się z listą
@masakrator2017 @pesimist: dzięki za wyjaśnienie! czyli na ten moment nie ma opcji by zagrac w gta/rdr2 w streamingu w zaden sposób? ech pamietam, ze na stadii byl rdr2, to niestety google jak zawsze musial to ubic( ͡° ʖ̯ ͡°)
@pesimist:

no i XBOX GPU - z tym że podobno Ultimate ma być likwidowany a gry z gejpasa wchodzą od 2 tygodni na gfn więc możliwe że streaming MS też niedługo odejdzie w niepamięć


xbox live gold ma być likwidowany, gamepass ultimate to ich najbardziej rozwijana usługa(nawet bardziej niż konsole)