Wpis z mikrobloga

Dlaczego na wykopie tyle czytam o tym, że junior / mid ma tak ciężko w IT, że szukają pracy latami?
Przecież to jest w ogóle niezgodne z realiami miast wojewódzkich.
Mój przykład, Wrocław. Jeśli studiujesz, staż dostaniesz potrafiąc tzw. Gówno. Od momentu uzyskania juniora firmy same się o ciebie biją biją -10k na rękę spokojnie z 1 rokiem lub mniejszym stazem pracy. Im dalej tylko lepiej. Dosłownie każdy kto szuka PIERWSZEJ roboty w końcu ja znajduje w przeciągu 3-5 miesięcy , junior jak mówię nawet nie musi nic robić, sąm dostanie 10 ofert.
A na wykopie ciągle banialuki że NIE MA, JEST KRYZYS XD - może w Polsce powiatowej,

Dlatego dzieci, nie słuchajcie wykopkowych ekspertów - trójmiasto, Kraków, WAWA, Poznań, Wrocław - to ogromny rynek IT który tylko na was czeka. Uczcie się programować. I nie dajcie się fustrstom zniechęcić!! Może boją się ze jak też wbijecie do branży to robotę stracą xD Pozdro

#programowanie #programista15k
  • 21
  • Odpowiedz
@facebookzprzygody: 10k na rękę po roku nawet jak na start gówno umiesz. Taaak, dlatego moja firma może przebierać w stażystach ale jak zatrudni kogoś to jest święto. No ale to pewnie wyjątek i tylko u nas tak jest, a wszędzie zatrudniają bez doświadczenia i dają 10k na rękę po roku, w pełni zdalnie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@facebookzprzygody: w samym Wrocławiu produkuje się kilka tysięcy nowych absolwentów informatyki każdego roku. ty twierdzisz, że znalezienie pracy za 10k na rękę to żaden problem dla osób, które gówno potrafią. pokaż zatem jak się szuka tej pracy, pokaż te oferty, firmy, jakieś linki, cokolwiek, bo to brzmi jakbyś gadał farmazony.
  • Odpowiedz
@facebookzprzygody: słyszałem inne opinie i tutaj i na grupach na facebooku i na reddicie. Ciężko powiedzieć jak jest faktycznie. Jak kończysz dobrą uczelnię, to na pewno coś umiesz, a dodatkowo umiesz się nauczyć. Ja po gówno uczelni nie miałem problemu ze znalezieniem roboty, ale to było 10 lat temu
  • Odpowiedz
@lxst: 2-3 lata temu chłopy pisały to samo. Odnoszę się do tego co napisałem we wpisie, w ogóle tego nie zauważam we Wrocławiu.
@ly000 no niestety średnio mi się uśmiecha wysłanie.profilu każdego mojego znajomego z linkedinu i pokazać jego karierę.
@AnonimoweLwiatko we wrocku tak jest, ciekawe z czego wynikają nasze rozbiegle opinie
@LubieSzaszylkiZLublina literalnie powiedziałem że wystarczy studiować i z niskim progiem wejścia dostaje się robotę jako stażysta (a potem z
  • Odpowiedz
@facebookzprzygody: sam byłem ciekaw jak teraz wygląda sytuacja na rynku i w ramach eksperymentu zacząłem rozsyłać CV. Mimo dużo większego doświadczenia odzew jest znacznie mniejszy niż jak rekrutowałem się rok czy dwa lata temu, mając dużo mniejsze umiejętności. Po prostu pracy jest teraz mniej i jeżeli ktoś twierdzi, że wejście w branżę jest tak samo łatwe jak kiedyś, to nie zna obecnej sytuacji na rynku
  • Odpowiedz
Dlaczego na wykopie tyle czytam o tym, że junior / mid ma tak ciężko w IT, że szukają pracy latami?


@facebookzprzygody:
lata 2018-2020 - bańka, eldorado
- juniorzy: 200 CV na 1 miejsce, wszystkie staże studenckie obsadzone, jedyna opcja wejścia do branży to bycie turbo nerdem, wymiataczem po topowej uczelni (czyli to nie droga dla średniaków - konkurowanie z 200 osób na 1 miejsce). Albo mieć skille miękkie, znajomości i wkręcić
  • Odpowiedz
@ly000: ale jakie oferty ziomek xD gadam z ludźmi na browarze i mówią że zmieniają robotę na kwotę X zarobków. Inna, widzę znajomych którzy są na studiach i szukają pierwszej roboty wiedząc cokolwiek o programowaniu i ja znajdują. Nie pytam ich przy tym PODAJ MI OFERTE PRACY bo ly000 prosi xD
  • Odpowiedz
@facebookzprzygody: a ok, czyli rozmawiamy na poziomie "mam znajomych, którzy mi mówili". ok to mój argument jest taki, że ja mam znajomych po informatyce po agh, którzy po 2 latach od skończenia studiów jebią za dwie minimalne krajowe, a część z nich przekwalifikowała się / wyjechała za granicę, bo nie mogła niczego sensownego znaleźć w kraju w swoim zawodzie
  • Odpowiedz