Wpis z mikrobloga

czy ktoś podpowie czy dobrze myślę że element zaznaczony na czerwono to bezpiecznik ? jest to centrala do bramy i wywaliło mi dzisiaj korki i jeden kabelek od siłownika był osmolony, generalnie napięcie jest do tego momentu który jest w kółeczku ( sprawdzałem próbówką, nie mam nic bardziej wyspecjalizowanego ) ale moje pytanie jest czy to małe coś to bezpiecznik ? bo wygląda jakby pył "trafiony"

#elektronika #elektryka
Pobierz kwas_dezoksyrybonukleinowy - czy ktoś podpowie czy dobrze myślę że element zaznaczony...
źródło: 2
  • 29
mam tylko próbówkę XD


@kwas_dezoksyrybonukleinowy: Dobra - ja tego nie napisalem jakby co :P

Jak chcesz sprawdzic czy to wina bezpiecznika towez najcieszy drucik jaki masz i zmostkuj ten bezpiecznik.

Jesli to wina bezpiecznika to urzadzenie wstanie a Ty bediesz wiedzial.

Ale - jesli to bezpiecznik to z jakiegos powodu padl. Moze byc tak ze chwilowe przeciazenie - wtedy zmostkowanie nie bedzie bolesne.
To jest płytka że sterowania z bramy?


centrala od bramy dwuskrzydłowej, otworzył się jeden segment i wywalił bezpiecznik w domu

generalnie podejrzewam że jakieś kabelki w środku mogły się stykać bo było tam gęsto napchane kabli

muszę skoczyć do sklepu i to wymienić, może wina leży tylko w bezpieczniku w centrali
no ja bym z tym drucikiem uważał, bo pewnie op nie ma cienkiego, i jebnie tam 2,5 :D


@login_cwiczebny: Drucik kurla...drucik a nie drut :)

Z pierwszej lepszej linki da sie wyciagnac :P

Ale to jedyne rozwiazanie jak sie nie ma miernika zeby sprawdzic czy przyczyna jest bezpiecznik. Albo nie - mam jeszcze jedno:

@kwas_dezoksyrybonukleinowy Masz "probowke" (jezu jak ja nienawidze tego okreslenia) tak?

Wyjmij bezpiecznik z jednej strony i zostaw
I linka też może być 2,5, np w górniczym igielicie, tam masz "linkę" z takich małych drucikow zrobiona :D


@login_cwiczebny: Miras 9 lat pracowalem na kopalni - jako elektryk w przodkach i scianach. Chcesz mi cos jeszcze z gornictwa wytlumaczyc? :DDD

Linka ma to do siebie ze sklada sie z "wlosow" ktore mozna rozdzielic. W przeciwienstwie do drutu.

KAZDY ma linke w domu (pytanie tylko czy chce mu sie ja uszkodzic
9 lat pracowalem na kopalni


@gorzki99: no i widzisz gdzie skończyłeś? Na wykopie ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

No i górniczy igielit na górnicze warunki można nazwać "linką" :D Bo nie wyobrażam sobie solidnego miedzianego kabla z żyłą o przekroju 95mm2.
no i widzisz gdzie skończyłeś? Na wykopie ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°


@login_cwiczebny: na wykopie juz jestem prawie 15 lat a nie 9 :P

A skonczylem duzo lepiej niz na kopalni. Trzeba przyznac ze to ze mi kopalnie zamkneli bylo pozytywem a nie negatywem. Teraz mam lzejsza robote, mniej niebezpieczna (w zasadzie to calkowicie