Wpis z mikrobloga

jestem za. To samo za naćpanymi.


@kxniec: A ja nie (co do konfiskaty samochodu) - napisalem to na zarzutke :P

Dotkliwa kara i sztum jaknajbardziej jestem za. Ale z ta konfiskata to przesada i troche nierowne traktowanie.
  • Odpowiedz
Konfiskata w tym wypadku to jak zabranie broni terroryście.


@Aquamen: Populizm widze motzno wszedl.

Jasne ze mamy coraz bardziej zamozne spoleczenstwo i 2 auta w rodzinie to nic dziwnego. ALe dalej sa takie rodziny gdzie jest jedno auto. Maz wraca z roboty, wstepuje z kumplami na kilka glebszych. Zatrzymuje go policja i konfiskuje auto.

Dobre prawo ma to do siebie ze karze winnych. Odpowiedzialnosc zbiorowa to nie jest dobry pomysl. Co
  • Odpowiedz
Maz wraca z roboty, wstepuje z kumplami na kilka glebszych.


@gorzki99: no i co ma do tego karanie innych jak auto zarejestrowane na niego albo wspólnota z żoną to konfiskata i koniec. Właśnie to ma dużo do rzeczy jeśli chodzi o brak karania zbiorowego bo odbierasz tym samym zdolności do kolejnej próby morderstwa na niewinnych osobach. Ich rodziny także byłyby ukarane niesłusznie przez brak zabrania broni mordercy przez państwo.

A jak
  • Odpowiedz
@Aquamen: Nie obraz sie ale Ty to jednak masz dosc ograniczona wyobraznie.

Jeszcze raz tak zebys zrozumial: jestem calkowicie za ukaraniem winnego - i to dotkliwie. Tu nie ma o czym dyskutowac.

Ale jestem przeciwko temu zeby za wybryki winnego cierpialy osoby postronne. Kazdy odpowiada za SWOJE czyny a nie za cudze. Obojetnie czy jest mezem, bratem, kumplem, wspolpracownikiem.

Jesli osoby postronne maja "wspoludzial" to jaknajbardziej maja odpowiadac. Okresl teraz wspoludzial.
  • Odpowiedz
Firma wysyla kolesia na delegacje i daje sluzbowy samochod. Koles jedzie nawalony. No przeciez trza skonfiskowac auto co nie?


@gorzki99: tak oczywiście, firma powinna wiedzieć kogo zatrudnia a o ewentualne rozliczenia od straty auta mogą oskarżyć pracownika i wyegzekwować od niego spłatę straty przez sąd.

To są bardzo proste rzeczy, można zrobić tak aby tylko winny ponosił konsekwencje a to, że ma rodzinę i jest zwykłym idiotą Państwa nie powinno obchodzić.
  • Odpowiedz
Rodzinę to każdy ma, i teraz nie można się nią zasłaniać.


@Aquamen: Patrz a ja nie mam. Znowu Ci nie wyszedl argument.

firma powinna wiedzieć kogo zatrudnia


kolejny debilizm. Koles przeszedl rozmowe i badania. Wsio ok. Co wiecej ma wiedziec firma? Ty serio taki ograniczony jestes ze nie dociera jak dziala zycie?

Jak ma i ojciec okaze sie morderca to trza go zutylizowac. Ale niekoniecznie odbierac auto ktorym zabil.
  • Odpowiedz
Patrz a ja nie mam


@gorzki99: każdy ma rodzinę, kogoś na kim mu zależy. Nie koniecznie musi być to relacja mąż żona.

Co wiecej ma wiedziec firma?


komu daje kluczyki do służbowych aut. Po drugie już ci napisałem co ma zrobić firma gdy zabiorą jej auto przez alkoholika.

Jak ma i ojciec okaze sie morderca to trza go zutylizowac


Twoim tokiem rozumowania powinno się go wypuścić bo przecież ucierpi na tym
  • Odpowiedz
komu daje kluczyki do służbowych aut.


@Aquamen: Temu kto przeszedl badania wstepne/okresowe. Czego nie rozumiesz? Czy firma ma zainstalowac kamery w jego domu zeby sprawdzic czy koles czasem nie jest milosnikiem trunkow?
Czego nie rozumiesz? To nie jest trudne.

każdy ma rodzinę, kogoś na kim mu zależy. Nie koniecznie musi być to relacja mąż żona.


No ja tez mam kogos na kim mi zalezy. Ale odebranie mi samochodu (jakbym taki mial)
  • Odpowiedz
Temu kto przeszedl badania wstepne/okresowe.


@gorzki99: tam badają tylko podstawowe zmysły ludzkiego ciała jak wzrok czy słuch a powinno się to zmienić na badania psychologiczne jak na prawo jazdy kat C+E + podstawa przy zatrudnieniu zaświadczenie o niekaralności i informacja o uczęszczaniu na AA w przeszłości. To powinno wejść wraz z prawem konfiskaty auta.

No ja tez mam kogos na kim mi zalezy. Ale odebranie mi samochodu (jakbym taki mial) w
  • Odpowiedz
To powinno wejść wraz z prawem konfiskaty auta.


@Aquamen: A widziales takie postulaty? Powinno != bedzie wiec nie mam pojecia o czym tu rozmawiasz.
Poki co jest tak ze pracodawca ma dostac papier od lekarza. Ma papier to nie ma nic do gadania.
Powiem CI wiecej. Ja by tki papore jak Ty chcesz dostal bez problemu. A od piwa nie stronie. Uja by pracodawca mial do wgladu/gadania.

przy każdej potrzebie dalszej
  • Odpowiedz
Taksowki sa tanie jak barszcz


@gorzki99: hohoho hehehe to zamów Warszawa Poznań na przykład haha no to mi humor poprawiłeś.

Rozumiem że w przypadku morderstwa jak miało ostatnio miejsce w Poznaniu bronią palną na którą koleś miał pozwolenie, też nie jesteś za tym aby bron konfiskować tylko oddać biednej rodzinie która nie może bez niej żyć?
  • Odpowiedz
Rozumiem że w przypadku morderstwa jak miało ostatnio miejsce w Poznaniu bronią palną na którą koleś miał pozwolenie, też nie jesteś za tym aby broni nie konfiskować tylko oddać biednej rodzinie która nie może bez niej żyć?


@Aquamen: Prawie rozumiesz. Ale nie raz i nie dwa udowodniles ze rozumienie CI nie wychodzi wiec wybaczam.

Jak wymyslisz sposob w jaki zona ma na broni pojechac do roboty to sie oodezwij (ale najpierw
  • Odpowiedz
Jak wymyslisz sposob w jaki zona ma na broni pojechac do roboty


@gorzki99: ale chłopie auto w tej sytuacji to taka sama broń jak broń krótka a do roboty to może się dostać taksówką przecież są bardzo tanie według ciebie xD

  • Odpowiedz